به گزارش پارس نیوز، 

پایگاه اینترنتی هیل نوشت جمهوری‌خواهان و استراتژیست‌های حزب جمهوری‌خواه از زمانبندی اعلام استعفای «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل، غافلگیر و تا حدودی آزرده شدند.

هیل در ادامه نوشت: جمهوری خواهان در انظار عمومی، هیلی را که یکی از ستاره‌های لایه‌ی محافظه کار این حزب است، ستایش می‌کنند؛ اما در محافل خصوصی خود از اینکه اعلام این تصمیم در زمان نامناسب توجه‌ها را از نخستین روز حضور «برت کاوانا» در دیوان عالی آمریکا منحرف کرد، گیج شده اند.

یکی از مسائل گیج کننده این است که استعفای نیکی هیلی کمتر از یک ماه پیش از برگزاری انتخابات میان دوره‌ای آمریکا اعلام شد، این در حالیست که او قرار نیست تا پایان سال از دولت دونالد ترامپ –رئیس جمهور آمریکا- خارج شود. حالا عموم مردم از خود می‌پرسند چرا هیلی یک ماه دیگر صبر نکرد و استعفایش را پس از برگزاری انتخابات عمومی نکرد.

«مارک سنفورد» نماینده جمهوری خواه آمریکا، عصر سه شنبه در مصاحبه با سی ان ان گفت: «به نظر من با توجه به نزدیک بودن برگزاری انتخابات میان دوره‌ای کنگره، زمانبندی اعلام این تصمیم عادی نبود و اکثر سیاستمداران را غافلگیر کرد».

دموکرات‌ها می‌گویند این موضوع نشان دهنده آشفتگی کاخ سفید است. «دیک دوربین» عضو دموکرات مجلس سنای آمریکا، در این خصوص گفت از شنیدن استعفای هیلی غافلگیر شده است و هیچ زمانی را به یاد نمی‌آورد که یک مقام عالی رتبه در دولت در زمانی تا این حد نزدیک به انتخابات استعفا داده باشد.

هیلی در نامه استعفای خود به تاریخ سوم اکتبر نوشت او قصد دارد پس از ۱۴ سال متوالی کار در بخش دولتی، وارد بخش خصوصی شود.

یکی دیگر از مشاوران جمهوری خواه می‌گوید استعفای هیلی درست در زمانی صورت می‌گیرد که این حزب در تلاش است تا توجه رای دهندگان را به اقتصاد جلب کند و از آن به عنوان امتیازی در انتخابات استفاده کند.