به گزارش پارس نیوز، 

«خالد بن‌سلمان» سفیر عربستان سعودی در واشنگتن اظهار داشت که انتقادهای «جمال خاشقجی» از هیات حاکمه کنونی در کشور، «همیشه صادقانه» بود.

خالد بن‌سلمان افزود که طی سال گذشته میلادی شخصا با او دیدار کرده و با هم پیام‌های مکتوب نیز رد و بدل کرده‌اند.

پسر پادشاه سعودی در گفت‌وگو با روزنامه «واشنگتن‌پست»، در اشاره به اخبار مربوط به کشته‌شدن خاشقجی در کنسولگری سعودی در استانبول مدعی شد: «غیرممکن است که کارکنان کنسولگری دست به چنین جنایتی بزنند. ما اطلاعی از این موضوع نداریم.»

بن‌سلمان اظهارات دیگر مسئولان سعودی، که گفته‌اند دوربین‌ها در کنسولگری در زمان حضور خاشقجی در این مکان کار نمی‌کرد را تکرار کرد و گفت: «ما نمی‌خواهیم به روند تحقیقات آسیب بزنیم. پیش‌گویی‌ها به ماموریت ما کمکی نمی‌کند.»

مجری مصاحبه واشنگتن‌پست با سفیر سعودی در واشنگتن، از سرنوشت خاشقجی «شدیدا ابراز نگرانی کرد» و متذکر شد که واشنگتن‌پست مصمم به کشف حقیقت درباره سرنوشت این روزنامه‌نگار منتقد است و در صورتی‌که تحقیقات هرگونه مداخله حکومت سعودی را تایید کند این نهاد رسانه‌ای آن را به مثابه حمله‌ای آشکار به یکی از روزنامه‌نگاران خود تلقی خواهد کرد.

طبق این گزارش، خاشقجی 59 ساله از سه‌شنبه هفته گذشته بعد از آن‌که وارد کنسولگری عربستان سعودی در استانبول شد دیگر از آنجا بازنگشته است. کنسولگری سعودی خبر بازداشت وی را رد می‌کند و مدعی می‌شود که او خارج شده است.

خاشقجی، مشاور سابق حکومت سعودی، سال گذشته پس از انتقادهایش از سیاست‌های «محمد بن‌سلمان» ولیعهد این کشور و برای آن‌که نگران بود بازداشت شود، به آمریکا نقل مکان کرد. پس از آن بود که شروع به نوشتن مقاله‌های انتقادآمیز برای روزنامه واشنگتن‌پست کرد.