دولت اردن روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که گذرگاه نصیب در مرز مشترک با دولت سوریه همچنان برای حمل و نقل کالاها و عبور و مرور مسافران بسته است.

با این حال «جمانه غنیمات» سخنگوی دولت اردن با صدور بیانیه‌ای احتمال بازگشایی این گذرگاه مرزی را رد نکرده و  گفته است که با طرف سوری درباره بازگشایی مرزهای مشترک در حال گفتگوست.

سخنگوی دولت اردن در عین حال بر این موضوع تاکید کرده که بازگشایی مرزهای مشترک با سوریه نیازمند پیش زمینه‌های لازم و معیارهای لجستیکی و فنی مربوطه خواهد بود.

اظهارات سخنگوی دولت اردن در مورد تکذیب بازگشایی مرزهای مشترک با سوریه چند ساعت پس از آن صورت می‌گیرد که وزارت حمل و نقل سوریه در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که صبح شنبه گذرگاه مشترک با اردن باز و عبور و مرور کامیونها از طریق مرزهای سوریه و اردن آغاز شده است.

گذرگاه مرزی نصیب که مهم‌ترین گذرگاه جنوب سوریه و در استان درعا واقع شده، ار تیرماه سال جاری به کنترل کامل دولت دمشق درآمد.

آزادسازی این منطقه مرزی تأثیر زیادی بر روابط سیاسی سوریه و اردن دارد و پیش از این نیز «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن اعلام کرده بود که کشورش خواهان بازگشایی مرز سوریه است، هرچند این هدف نیازمند پیش نیازها و مقدمات فنی لازم است.