به گزارش پارس نیوز، 

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در حمایت از ادعای اخیر وزیر خارجه آمریکا درباره تلاش‌ ائتلاف سعودی برای کم کردن از میزان تلفات انسانی در یمن، گفت حمایت واشنگتن از این ائتلاف به مقابله آمریکا با ایران در منطقه کمک می‌‎کند.
 
«مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا در راستای اجرای تعهدات مندرج در بودجه دفاعی این کشور، گزارشی را با موضوع تایید تلاش‌های «ائتلاف سعودی و امارات متحده عربی برای کم کردن از میزان تلفات انسانی در یمن» به کنگره ارائه کرد. او در این گزارش ادعا کرده است دو کشور مذکور تدابیر و اقداماتی برای کم کردن از میزان تلفات غیرنظامیان یمنی انجام داده‌اند.
 
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در حمایت از این گزارش، بیانیه داد و مدعی شد ائتلاف سعودی در حال انجام تمام تلاش خود در زمینه کاستن از میزان تلفات انسانی است. بولتون ادعا کرد پایان دادن به جنگ یمن، «یکی از اولویت‌های امنیت ملی» دولت دونالد ترامپ است. او همچنین، حمایت آمریکا از ائتلاف به هدایت عربستان سعودی در جنگ یمن را «یکی دیگر از اولویت‌های امنیت ملی آمریکا» خواند.
 
رویترز نوشت این اقدام پمپئو به منظور هموار ساختن مسیر ادامه کمک‌های آمریکا به عربستان صورت گرفته است. بدون این گواهی تأیید، سوخت رسانی به هواپیما‌های سعودی بوسیله آمریکا ممنوع خواهد شد.
 
خبرگزاری رویترز همچنین اعلام کرد جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا از اظهارات مایک پمپئو در این خصوص پشتیبانی کرده است.
 
ادعا‌های وزرای خارجه و دفاع آمریکا در حالی مطرح می‌شود که طبق گزارش دیدبان حقوق بشر، بر اثر حملات کورکورانه ائتلاف سعودی، هزاران غیرنظامی یمنی تاکنون جان خود را از دست داده اند. طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سازمان ملل، آمریکا، انگلیس و شماری دیگر از کشور‌های غربی تأمین‌کننده مهمات ائتلاف سعودی در جنگ علیه غیرنظامیان یمنی هستند.