به گزارش پارس نیوز، 

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امروز چهارشنبه و در جریان سخنرانی در پارلمان این کشور درباره سوریه گفت: اگر سوریه از سلاح شیمیائی استفاده کند، برلین نمی‌تواند واکنشی به آن نشان ندهد.

صدراعظم آلمان در این خصوص گفت: سیاست خارجی برلین حمایت از اقدامات سیاسی در این باره است؛ اما نمی‌توان این موضوع را که تسلیحات شیمیایی به کار گرفته شده و کنوانسیون جهانی نقض شود را نادیده گرفت.

این درحالیست که پیشتر وزیر دفاع آلمان از مداخله نظامی در سوریه در همراهی با آمریکا، انگلیس و فرانسه سخن گفته بود.

این در حالی است که در آستانه آغاز احتمالی عملیات آزادسازی ادلب در سوریه از اشغال تروریست‌های مورد حمایت غرب، دیدار‌های مقامات آمریکایی در منطقه افزایش داشته است. در همین راستا، نیروی هوایی روسیه نیز اخیراً برخی مواضع تروریست‌ها در اطراف ادلب را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، هرگاه ارتش سوریه عرصه را بر تروریست‌های متجاوز در اراضی این کشور تنگ می‌کند، کشور‌های غربی به بهانه‌هایی از قبیل: حمله شیمیایی، تلفات انسانی و ... تمامی تلاش خود را برای جلوگیری از مقابله دمشق با تروریست‌های اجاره‌ای آن‌ها به کار می‌گیرند.

گفتنی است در ۷ آوریل سال ۲۰۱۷، آمریکا با نسبت دادن حملات شیمیایی به دمشق، پایگاه هوائی الشعیرات سوریه را با ۵۹ موشک «تام هاوک» هدف قرار داده بود.