به گزارش پارس نیوز، 

از دیگر اتهامات این مجری معروف تلویزیونی می توان به اقدامات تحریک آمیز، حمایت از انقلاب کشورهای عربی (بهار عربی)، پشتیبانی از جنبش های شورشی اشاره کرد.

این روزنامه سعودی به جزئیات بیشتری از جزئیات آغاز محاکمه این مجری معروف اشاره ای نکرده است.

دادگاه جنایی سعودی طی هفته های گذشته «سلمان العوده» و «علی العمری» دو تن از مبلغین دینی این کشور را به اتهامات سنگینی چون حمایت از اخوان المسلمین و تروریسم محاکمه کرده است.

وزارت اطلاع رسانی عربستان مردادماه گذشته نیز با صدور اطلاعیه ای ورود، چاپ، توزیع و نگهداری کتابهای مربوط به جنبش اخوان المسلمین در کتابخانه ها را ممنوع اعلام کرد.

دولت عربستان، اخوان المسلمین را یک گروههای تروریستی و هم ردیف القاعده و داعش می داند.

'محمد بن سلمان ' ولیعهد سعودی نوامبر 2017 در گفت وگو با مجله 'تایم' آمریکا مدعی شد: اخوان المسلمین خطرناک ترین گروه جهان در صد سال اخیر است.

اخوان المسلمین یک جنبش فراملی اسلام‌گرای سنی است که در بسیاری از کشورهای عربی طرفدار دارد و می توان آن را بزرگترین گروه سیاسی سنی در جهان به شمار آورد.

این جنبش در سال 1928 میلادی (1307 شمسی) در شهر اسماعیلیه مصر به رهبری 'حسن البنا' بنیان گذاشته شد و سپس فعالیت خود را به دیگر کشورهای عربی و اسلامی گسترش داد.

این جنبش به تأثیر از اندیشه‌های 'سید قطب' اندیشمند اسلامی، 'محمد الغزالی' مبلغ اسلامی، 'سید جمال‌الدین اسدآبادی' و 'محمد عبده' در پاسخ به انحطاط داخلی مسلمانان و سلطه بیگانگان بر کشورهای اسلامی، به ویژه بر کشور مصر پدید آمد.