به گزارش پارس نیوز، 

امروز دوشنبه ۱۱ فرد مسلح در درگیری با نیرو‌های پلیس مصر در شهر "العریش" دومین شهر بزرگ در استان شمال سیناء به هلاکت رسیدند که دو نفر از خطرناک‌ترین عناصر تروریستی به نام‌های "محمد ابراهیم جبر شاهین" و "جمعه عیاد مرشود" در بین کشته شدگان هستند.

پایگاه الأهرام مصر اعلام کرد که بخش امنیت ملی وزارت کشور اطلاعاتی دریافت کرد که نشان می‌داد گروهی از عناصر تروریست یک پمپ بنزین متروکه را به مخفیگاهی برای خود تبدیل کرده تا از آن به منظور انجام عملیات تروریستی علیه نیرو‌های امنیتی استفاده کنند.

این پایگاه افزود: نیرو‌های پلیس هنگامی که قصد داشتند تروریست‌ها را هدف قرار دهند با تیراندازی از سوی آن‌ها روبرو شدند و در تبادل آتش بین آن‌ها ۱۱ تروریست به هلاکت رسیدند.

بر اساس این گزارش نیرو‌های پلیس مصر در این مخفیگاه چندین قبضه تفنگ و مقادیر زیادی گلوله جنگی و دو بمب کشف کردند.

روز پنجشنبه گذشته نیز در پی انفجار یک بمب در مسیر حرکت خودروی نظامیان مصری در نزدیکی جبل الحلال واقع در مرکز سیناء یک افسر بلندپایه مصری کشته و تعدادی سرباز نیز زخمی شدند.

۲۴ نوامبر گذشته (۳ آذر) منطقه شمال سیناء شاهد حمله تروریستی وحشیانه‌ای بود که در پی آن بیش از ۳۰۰ نفر از نمازگزاران در داخل مسجد شهرک الروضه در جنوب العریش کشته شدند.

پس از این حمله تروریستی ارتش مصر عملیات گسترده‌ای را با هدف پاکسازی صحرای سینا از لوث گروه‌های مسلح و عناصر تکفیری آغاز کرده است و از آن زمان تاکنون صد‌ها فرد مسلح در عملیات ارتش مصر کشته و زخمی شده‌اند.