به گزارش پارس نیوز، 

'ابو احمد سودانی' رئیس و جمعی از اعضای دفتر سیاسی مقاومت اسلامی کتائب حزب الله عراق روز یکشنبه در دیدار 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تاثر و تاسف خود را از حمله مهاجمان به پایگاه ها و بیمارستان الحشد الشعبی و کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره اعلام کردند.

رئیس دفتر سیاسی کتائب حزب الله عراق گفت: افراد دستگیر شده توسط نیروهای امنیتی در مورد تعرض به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران اذعان کردند که با یاری کشور های خارجی و برخی از کشور های عربی همسایه در ارتباط بوده اند.

مسجدی در این دیدار گفت: رابطه برادرانه دو کشور عده ای را نگران کرده و این اقدامات تلاش آنان برای به هم زدن این رابطه است. 

دور جدید تظاهرات مردمی اهالی بصره از 10 شهریور ماه گذشته در اعتراض به کمبود آب و افزایش مسمومیت های ناشی از مصرف آب آشامیدنی آغاز شد و به سرعت این دور جدید تظاهرات ها به خشونت و برخورد فیزیکی بین نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان کشیده شد. 

براساس گزارش های وزارت بهداشت عراق تاکنون براثر خشونت های ناشی از برخورد بین تعدادی از تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی، 11 نفر کشته و بالغ بر یکصد نفر زخمی شده اند. 

متولیان این اعتراضات در بیانیه ای از خشونت های انجام شده برائت جستند و اعلام کردند: تعدادی از افراد نفوذی وابسته به بعث و داعش با انحراف تظاهرات به مراکز دولتی و مقرهای احزاب و الحشد الشعبی و نیز سرکنسولگری ایران در بصره حمله و آنجا را به آتش کشیدند.