به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، 16 سازمان حقوق بشری و قضایی بین‌الملل از امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه خواستند ضمن محکوم کردند کشتار کودکان یمن از سوی ائتلاف سعودی، فروش سلاح به این رژیم را متوقف کند.

بر این اساس، شانزده سازمان حقوق بشری غیر دولتی از مکرون خواستند حملات ائتلاف سعودی به غیر نظامیان یمنی را محکوم کند. به گزارش روزنامه القدس العربی، این سازمان‌های بین‌المللی طی نامه‌ای که به کاخ ریاست جمهوری فرانسه ارسال کرده‌اند، از مکرون خواستند به «صورت علنی و اصولی» همه حملات ائتلاف سعودی به غیر نظامیان و نقض حقوق بشر در یمن را محکوم کند.

در این نامه همچنین از فرانسه خواسته شده هرچه سریعتر ارسال تجهیزات و تسلیحات نظامی به عربستان سعودی و امارات که در یمن مرتکب نقض حقوق بشر شده اند، را متوقف کند. سازمان‌های بین‌المللی به شرکای اروپایی فرانسه در کاهش فروش تسلیحات خود به ائتلاف سعودی اشاره کردند و از پاریس خواستند همانند آلمان، بلژیک، هلند، سوئد و اسپانیا عمل کند.

ائتلاف سعودی طی هفته‌های گذشته در حمله به کودکان یمنی در استان صعده و الحدیده، بیش از ۸۰ تن از آن‌ها را به شهادت رساندند و ده‌ها تن دیگر را زخمی کرد. فرانسه تحت فشار افکار عمومی چهارشنبه از این ائتلاف خواست به بازماندگان و خانواده‌های قربانیان صعده غرامت پرداخت کند.