به گزارش پارس نیوز، 

به گزارش تارنمای خبری نشریه هیل، وی گفت که ترامپ باید از استقبال گرم از «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه دست بردارد.

جمهوریخواهان و دمکرات های آمریکا از ترامپ به دلیل جانبداری از پوتین در کنفرانس خبری هلسینکی در ارتباط با موضوع مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، در سطحی گسترده انتقاد کردند.

ترامپ در جریان آن نشست، خودداری روسیه از پذیرش دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را مورد تائید قرار داد و گفت که ایالات متحده نیز در روابط متشنج بین واشنگتن و مسکو مقصر است.

مک اولیف که قبلا رئیس کمیته ملی دمکراتیک آمریکا بوده، چند ساعت پس از پخش سخنان ترامپ در فنلاند، از وی انتقاد کرد و در توییتی نوشت که رئیس جمهوری سوگند خود برای حمایت، محافظت و دفاع در برابر دشمنان خارجی و داخلی را نقض کرده است. 

مک اولیف امروز یکشنبه نیز گفت که استیضاح ترامپ به خاطر رفتارش در هلسینکی، مساله ای است که باید به آن توجه داشته باشیم. 

وی افزود: پوتین، دشمنی است که هر روز با ما در جنگ است. ما با وی در سراسر جهان می جنگیم. آنها (روسیه) کشور ما را تضعیف می کنند.

بحث استیضاح ترامپ از مدت ها قبل سر زبان ها افتاده است. به موجب قانون اساسی آمریکا، برای استیضاح رئیس جمهوری این کشور به رای حداکثری مجلس نمایندگان نیاز است که در صورت احراز اکثریت کرسی از سوی دمکرات ها در انتخابات میان دوره ای کنگره، احتمال این مساله قوت می یابد.

در مجلس سنای آمریکا به اکثریت دو سوم آرا برای مجاب برشمردن استیضاح رئیس جمهوری نیاز است، مانعی بلند حتی اگر دمکرات ها از اکثریتی ضعیف در سنا برخوردار باشند.

بیل کلینتون رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سال 1998 در مجلس نمایندگان استیضاح شد، اما در سال 1999 در مجلس سنا تبرئه شد.