به گزارش پارس نیوز، 

منابع سوری از پیشروی نیرو‌های ارتش سوریه در عمق بادیه السویدا خبر دادند و اعلام کردند که داعش در منطقه محدودی پس از آزادسازی بخش اعظم صحرای السویدا تحت محاصره است.

این منابع بیان کردند: ساعات اندکی تا دست دادن (ملحق شدن) نیرو‌های عملیات کننده در بادیه السویدا با نیرو‌های پیشروی کننده از محور القصر شنوان باقی مانده است و پس از آن صحرای شرقی السویدا به عنوان منطقه خالی از داعش اعلام خواهد شد و همه یگان‌های ارتش سوریه در عمق صحرای سوریه به سوی منطقه التنف پیشروی خواهند کرد.

به گفته این منابع؛ عملیات در حال حاضر در منطقه میان صحرای السویدا و حومه دمشق انجام می‌شود که در امتداد مرز با اردن در مجاورت صحرای حمص تا سمت شرق یعنی مثلث سوری-عراقی-اردنی است.

این منابع بیان کردند: تروریست‌های تکفیری در منطقه محدودی در صحرای سویدا در محاصره هستند و راه فراری ندارند و از همین رو به نبرد سنگین با ارتش سوریه روی آورده اند و با موشک و شمار زیادی از تک تیراندازان و نیز خودرو‌های بمبگذاری شده و عوامل انتحاری یورش می‌برند.

نیرو‌های ارتش سوریه بر تل علم مسلط شده و منطقه ارض الکراع را پاکسازی کرده اند. تاکنون شمار زیادی از داعشی‌ها کشته شده اند.

به گزارش منابع سوری؛ تمرکز عملیاتی در حال حاضر بر آزادسازی منطقه قبر الشیخ حسین به عنوان مقدمه‌ای برای دست دادن با نیرو‌های پیشروی کننده از محور القصر شنوان در حومه شمالی السویدا و قطع آخرین خطوط امداد داعش از حومه شرقی تا حومه شمالی و غلبه بر آخرین مواضع داعش در این منطقه و ادامه عملیات نظامی در عمق به سوی منطقه التنف است.

منابع نظامی سوری اعلام کردند که طی روز‌های گذشته بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر مربع از صحرای سوریه را پس از غلبه بر داعشی‌هایی که در آن کمین گرفته بودند و از آن برای حمله به استان السویدا استفاده می‌کردند، مسلط شده اند.

تداوم پیشروی های ارتش سوریه ضد داعش در صحرای السویداء

 

ارتش سوریه در ادامه پیشروی خود ضد تکفیری ها در صحرای السویداء موفق به آزادسازی مناطق جدیدی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، ارتش سوریه به پیشروی های خود در صحرای شرقی السویدا ضد داعش ادامه داد و تل علم در عمق بادیه السویدا را از لوث تکفیری ها آزاد کرد.

قبلا نیز سد الزلف، قلعه قدیمی و تپه های القنطره، سوح النعامه، ظهره راشد و منطقه ارض الکراع از لوث داعش آزاد شده بود.

خبر دیگر اینکه منابع سوری اعلام کردند که بیش از ۱.۷ میلیون سوری خواستار بازگشت به کشور خود از ۹ کشور هستند که بیشتر آنها را آوارگانی که در ترکیه، لبنان و آلمان هستند، تشکیل می دهند.

از سوی دیگر منابع سوری بیان کردند: نیروهای ارتش ترکیه به سوی منازل مردم در روستای تل خاتون در شمال شرق شهرک القحطانیه در مرز سوریه با ترکیه در حومه شمال شرقی الحسکه تیراندازی کرده اند.

در حومه شمالی حماه سوریه نیز ارتش سوریه مواضع گروههای تروریستی را هدف قرار داد.

منابع سوری از کشته شدن یکی از افراد قسد در یورش افراد مسلح ناشناس در روستای الحوایج در حومه جنوب شرقی دیرالزور خبر دادند.

این در حالی است که قبلا ارتش سوریه پرچم این کشور را در شهر آنخل با حضور جمع زیادی از ساکنان آن به اهتزاز درآورده بود.