به گزارش پارس نیوز، 

مخالفان آل سعود در فضای مجازی از مانع‌تراشی این رژیم در برابر مسلمانان کانادایی برای شرکت در موسم حج امسال خبر دادند و گفتند حکومت سعودی مانع ادای فریضه حج مسلمانان کانادایی شد.

از سوی دیگر ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است که خشم و انزجار مسلمانان کانادایی را از رژیم آل سعود به سبب محروم کردن آنها از شرکت در موسم حج امسال ابراز کرده‌اند.

خاطر نشان می‌شود روز دوشنبه 15 مرداد و درپی درخواست کانادا از عربستان برای آزاد کردن دو فعال مدنی بازداشت شده، ریاض سفیر خود از این کشور را فراخواند و سفیر کانادا در عربستان را نیز عنصر نامطلوب توصیف کرد.

عربستان همچنین همه معاملات تجاری و سرمایه گذاری جدید خود با کانادا را به حالت تعلیق درآورد.

ادشاه سعودی در راستای سوء‌ استفاده و بهره‌برداری سیاسی از حج هر ساله در قالب برنامه‌ای موسوم به برنامه ضیوف خادم الحرمین(میهمانان خادم الحرمین) سهمیه‌هایی را برای افراد و شخصیت‌های خاص در کشورهای مختلف اختصاص می‌دهد.

اختصاص این سهمیه‌های رایگان به مزدوران سعودی در حالی  است که حکومت آل سعود طی سال‌های اخیر مردم داخل سوریه را از فریضه حج محروم کرده و از هنگامی که جنگ دیپلماتیک و اقتصادی علیه قطر را شروع کرده، در برابر مردم این کشور برای ادای فریضه حج مانع‌تراشی کرده است.