به گزارش پارس نیوز، 

یگانهای ارتش سوریه و نیروهای همپیمانش در محورهای عملیاتی خود در ریف شرقی سویداء، دامنه مناطق تحت تسلط خود به سمت عمق صحرای این استان را گسترش دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که ارتش سوریه به سمت منطقه «ارض الکراع» و ارتفاعات «الصفا» پیشروی کرده و خود را به منطقه «ظهره راشد» رسانده است.

نیروهای سوری همزمان با پاکسازی مناطق و ارتفاعاتی که به تازگی آزاد کرده‌اند در برخی از محورها 35 کیلومتر پیشروی کرده‌اند.

عناصر داعش هم برای اینکه روند پیشروی ارتش سوریه را کُند کنند، در جاده‌ها مین و مواد منفجره کار گذاشته‌اند و نیروهای مهندسی ارتش سوریه در حال خنثی‌سازی این مینها هستند.

 عناصر داعش همچنین قصد داشتند به سمت «بئر نعیمه» نفوذ کنند که ارتش سوریه این حملات را دفع کرد و شماری از آنان را از پای درآورد.

شماری از عناصر داعش نیز پس از اینکه عملیاتشان ناکام ماند، به سمت عمق صحرای سویداء فرار کردند.

نیروهای سوری روز گذشته موفق شدند کنترل ارتفاعات «سلیم و الزلاقیات» را به دست گیرند و خود را به مناطق «الرصیعی و الحرضیه» و ارتفاعات «عطاف» برسانند.

ارتش سوریه ضمن قطع مسیرهای امدادرسانی عناصر داعش و شکست خطوط دفاعی این گروه، راه اصلی امدادرسانی به این گروه از پایگاه «التنف» به ریف سویداء را قطع کرد.

شایان ذکر است که در این پایگاه نظامیان آمریکایی حضور دارند و عناصر داعش در جریان حملات خونبار اخیر خود که به کشته شدن بیش از 250 غیر نظامی سوری در شهر و ریف شمال شرق سوداء منجر شد، از سمت این پایگاه حملات خود را آغاز کرده بودند (جزئیات بیشتر).

  عناصر داعش از منطقه صعب العبور و صحرایی شمال شرق سویداء به عنوان آخرین مقر خود در جنوب سوریه استفاده می‌کنند و ارتش سوریه در تلاش است که این منطقه را آزاد و منطقه جنوب را کاملا پاکسازی کند.