به گزارش پارس نیوز، 

ترزا می نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه از دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه استقبال کرده است. روسای جمهور آمریکا و روسیه قرار است دوشنبه آینده در شهر هلسینکی پایتخت فنلاند با یکدیگر دیدار کنند.

ترزا می گفت: این نشست باید با هدف کاهش ریسک تقابل و رویارویی با مسکو انجام شود و به فعالیت های خرابکارانه روسیه رسیدگی نماید.

این نشست در شرایطی قرار است برگزار شود که اظهارات ترامپ علیه ناتو موجب نگرانی شدید رهبران کشورهای عضو این سازمان نظامی شده است.

ترزا می افزود: من از دیدار آتی پوتین و ترامپ استقبال می کنم، باز گذاشتن کانال های ارتباطی بین آمریکا و روسیه برای مدیریت اوضاع و کاهش خطر تقابل و رویارویی بسیار مهم است.

ترامپ قرار است پس از پایان نشست رهبران ناتو در بروکسل به لندن سفر کند. این سفر به دعوت رسمی نخست وزیر انگلیس انجام خواهد شد.

ترامپ بار دیگر در نشست رهبران ناتو از برخی کشورهای عضو این سازمان به علت عدم افزایش هزینه های نظامی به شدت انتقاد کرده است.

روابط مسکو و لندن نیز طی ماه های اخیر به شدت متشنج شده است. لندن رسما روسیه را مسئول حمله به یک جاسوس سابق روسی در خاک انگلیس با عامل اعصاب کرده ولی مسکو این اتهامات را رد کرده است.