به گزارش پارس نیوز، 

وزیر خارجه مصر که کشورش به همراه سه کشور دیگر از یکسال قبل روابط خود را با قطر قطع کرده‌ و این کشور را مورد محاصره اقتصادی قرار داده‌اند، مدعی شد که دوحه خسارت‌های زیادی به ملت‌های منطقه وارد آورده است.

«سامح شکری» که به چین سفر کرده است، تأکید کرد که قطر خسارت‌های زیادی به منطقه و ملت‌های آن وارد کرده و با حمایت از تروریستم و گروه‌های تروریستی، ایجاد فرصت برای این گروه‌ها در رسانه‌های قطری و پناه دادن به رهبران گروه‌های تروریستی، باعث ریخته شدن خون بی‌گناهان شده است.

وبگاه «الیوم‌السابع» گزارش داد که شکری در مصاحبه با شبکه «GTCN» چین تأکید کرد که در صورت استمرار سیاست‌های قطر، چهار کشور عربی (عربستان، مصر، بحرین و امارات) همچنان بر موضع خود در قبال قطر باقی خواهند ماند اما اگر قطر سیاست‌های خود را تغییر داده و دست از حمایت از تروریسم، تلاش برای برهم زدن ثبات کشورهای منطقه و مداخله در امور داخلی این کشورها بردارد در آن صورت همه امور به روال طبیعی خود بازخواهد گشت.

وزیر خارجه مصر تصریح کرد که چنانچه مخالفت قطر با خواسته‌های چهار کشور مذکور استمرار یابد در آن صورت سیاست‌های این چهار کشور برای مهار کردن ضرر و زیان یاد شده از طریق تداوم محاصره قطر ادامه خواهد داشت.

چهار کشور عربی به بهانه حمایت قطر از تروریسم از یکسال قبل روابط خود با این کشور را قطع کرده‌اند و از جمله خواسته‌های این کشورها اخراج رهبران اخوان‌المسلمین مصر و جنبش حماس از قطر است.

قطر اتهامات این 4 کشور عربی علیه خود را همواره رد کرده است.