به گزارش پارس نیوز، 

نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت: در صورتی که آمریکا وعده افزایش تعرفه‌های گمرکی  علیه میلیاردها دلار کالاهای وارداتی از چین را اجرا کند ممکن است ضمن تشدید تنش‌های اقتصادی میان واشنگتن و پکن، به وقوع جنگ تجاری میان دو کشور منجر شود.

این نشریه با اشاره به نشست هفته گذشته مقامات ارشد کاخ سفید آورده است: مقامات ارشد کاخ سفید در نشست هفته گذشته با صاحبنظران وزارت بازرگانی و وزارت خزانه داری آمریکا، در مورد تعرفه های وارداتی جدید بر کالاهای چینی بحث و تبادل نظر کردند. در نهایت، اعلام شد از روز جمعه 15 ژوئن، دور جدید تعرفه‌های گمرکی آمریکا بر کالاهای چینی به ارزش میلیاردها دلار اعمال شود.

وال استریت ژورنال نوشت: انتظار می‌رود اقدام واشنگتن در اعمال تعرفه های گمرکی جدید، واکنش شدید چین و پاسخ تلافی جویانه این کشور را به دنبال داشته باشد.

با این حال، ترامپ هنوز تاییدیه نهایی خود در خصوص اعمال تعرفه های جدید گمرکی علیه کالاهای چینی را ارائه نکرده است. چرا که واشنگتن به کمک پکن برای غیرهسته‌ای کردن شبه جزیره کره نیاز دارد و اعمال تعرفه های گمرکی جدید ممکن است به انحراف روند پیش‌بینی شده در نشست سنگاپور منجر شود.

تنش‌ها میان پکن و واشنگتن پس از بالا رفتن تعرفه برخی کالاهای وارداتی از چین و تهدید به افزایش آنها گسترش یافته است.

دور جدید تعرفه‌های گمرکی آمریکا علیه چین فردا اعلام می‌شود. کاخ سفید درصدد اجرای اقداماتی به منظور محدود کردن سرمایه گذاری چین در آمریکا است.