به گزارش پارس نیوز، 

«دی میستورا» فرستاده سازمان ملل در سوریه امروز سه‌شنبه با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر دیدار کرد.

در این دیدار «سامح شکری» وزیر خارجه و سرلشگر «عباس کامل» سرپرست دستگاه اطلاعاتی مصر حضور داشتند و به گفته «بسام راضی» سخنگوی ریاست‌جمهوری مصر آخرین تحولات سوریه و تلاش‌های سازمان ملل برای دستیابی به حل‌وفصل سیاسی بحران این کشور مورد بررسی قرار گرفت.

دی میستورا پیامدهای استمرار وضعیت سوریه به خصوص تبعات انسانی فاجعه‌آمیز آن که به کشته شدن هزاران نفر و آوارگی میلیون‌ها نفر منجر شده است، مورد اشاره قرار داد و گفت که ادامه این وضعیت تهدیدی خطرناک برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است.

وی ضرورت اقدام تمامی طرف‌های مربوطه و تلاش آنها برای شکست رکود کنونی در بحران سوریه را مورد تأکید قرار داد.

السیسی نیز بر استمرار تلاش‌های مصر برای پایان دادن به اوضاع نابسامان سوریه با استناد به موضع ثابت این کشور در خصوص بحران سوریه مبنی بر ضرورت دستیابی به راهکار سیاسی حفظ تمامیت ارضی سوریه و موسسات آن، حمایت از گزینه‌های ملت سوریه برای ساختن آینده خود و ضرورت مبارزه با تروریسم و نابودی سازمان‌های تروریستی تأکید کرد.

طبق گزارش وبگاه «الیوم‌السابع»، السیسی با اشاره به اهمیت تشریک مساعی جامعه جهانی به منظور دستیابی به راه‌حل فراگیر و دائمی بحران سوریه، تصریح کرد که مصر از تلاش‌های سازمان ملل و فرستاده این سازمان برای موفقیت مأموریت خود در سوریه حمایت می‌کند.

دی میستورا نیز ایفای نقش مصر در خاورمیانه را یکی از ارکان ثبات در منطقه توصیف کرد و بر تمایل خود برای افزایش هماهنگی و مشورت با مصر در دوره آتی به منظور شکستن رکود موجود در این بحران تأکید کرد.

السیسی نیز اظهار داشت که مصر هرگز از هیچ تلاشی برای حمایت از ملت سوریه و پایان دادن به درد و رنج این ملت دریغ نمی‌کند و آماده افزایش تماس‌ها برای دستیابی به حل دائمی بحران سوریه است.