به گزارش پارس نیوز، 

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در سنگاپور گفت که دیدار «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، ماموریت صلح است. 

وزیر خارجه آمریکا افزود، مقامات آمریکا و کره شمالی گفت‌وگوهای خوبی داشتند. وی افزود «ترامپ تایید کرد که فرصتی برای صلح و خوشبختی برای مردم کره شمالی است».

پامپئو گفت دیپلماسی آمریکا در قبال کره شمالی تغییر نکرده و تحریم‌ها تا زمان خلع سلاح قابل راستی‌آزمایی و غیرقابل بازگشت کره شمالی ادامه می‌یابد و هدف آمریکا خلع سلاح اتمی کره شمالی است. 

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت «گفتگوها به سرعت پیش می‌رود و ممکن است زودتر از انتظارمان به نتیجه‌ای منطقی برسد». 

وی تاکید کرد دیپلماسی آمریکا در قبال کره شمالی تغییر نکرده و اگر این دیپلماسی شکست بخورد، اقدامات آمریکا تشدید خواهد شد و افزود در صورت خلع سلاح، آمریکا امنیت کره شمالی را تضمین میکند. 

پامپئو افزود نشست کیم و ترامپ چارچوب لازم برای کار سخت را در آینده به دنبال خواهد داشت و باید دید که در نشست فردا چه چیزی حاصل می‌شود. 

وی خاطر نشان کرد که ترامپ با رویکردی مثبت به سنگاپور آمده است و افزود آمریکا خوشبین است که نشست فردا نتیجه مثبتی داشته باشد. 

پامپئو گفت که در نهایت دو کشور اعتماد بیشتری به یکدیگر خواهند داشت و تغییری تاریخی در شبه جزیره کره و شرق آسیا روی خواهد داد. 

وی مدعی شد کره شمالی قبلا وعده‌هایی را که داده ، عمل نکرده است و آمریکا قصدداردمطمئن شود که سیستمی را دایر می‌کند که به اندازه کافی قدرتمند باشد.

پامپئو ادامه داد «ما نمی‌توانستیم این فرصت تاریخی را بدون کار دیپلماتیک به دست آوریم و این [فرصت] بوسیله متحدان اروپایی در کنار ما فراهم شده است».