به گزارش پارس نیوز، 

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه به اقدام اتریش مبنی بر تعطیل کردن شماری از مساجد و اخراج  تعدادی از روحانیان واکنش نشان داد.

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، اردوغان  روز شنبه در سخنانی در استانبول با انتقاد از این تصمیم گفت که اقدام صدراعظم،  جهان را به سمت جنگ بین صلیب و هلال ماه (جنگ صلیبی) سوق می‌دهد و افزود: « تصور می‌کنید که وقتی چنین می‌کنید، ما واکنش نشان نمی‌دهیم؟»

وی ضمن تهدید به تلافی بدون اشاره به جزئیات گفت: «ما باید کاری بکنیم.» در اتریش  حدود ۳۶۰ هزار نفر ترک‌تبار زندگی می‌کنند که از میان آنها ۱۱۷ تن اتباع ترکیه هستند. روابط میان وین و آنکارا از زمان کودتای نافرجام در ترکیه و دستگیری‌های گسترده در این کشور متشنج شده است.

«سباستین کورتس» صدراعظم اتریش روز جمعه اعلام کرد، «وین» در نظر دارد هفت مسجد در این شهر را تعطیل کرده و امامان این مساجد را نیز از این کشور اخراج کند. طبق اعلام دولت اتریش این اقدام در مقابله با حمایت مالی از این مساجد و متولیان آنها صورت می‌گیرد.

صدراعظم اتریش گفته است که دولت این کشور یک مسجد تندرو ملی‌گرای ترکیه‌ای در وین را تعطیل کرده و گروهی را که جامعه مذهبی عربی نام دارند و اداره ۶ مسجد دیگر در این کشور را برعهده دارند، منحل خواهد کرد.

بر اساس یک قانون که در سال ۲۰۱۵ میلادی در اتریش به تصویب رسید، جوامع مذهبی در این کشور از دریافت هرگونه بودجه از خارج از اتریش منع شده‌اند.