به گزارش پارس نیوز، 

سردبیر مجله «ژئوپلیتیک» روسیه با اشاره به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی، ایجاد «اسرائیل بزرگ» با نسل کشی و پراکنده کردن مردم فلسطین را از اصلی‌ترین اهداف این رژیم اعلام کرد.

«لئونید ساوین» اندیشمند روس و سردبیر مجله «ژئوپلیتیک» روسیه در دوشنبه، به بررسی برنامه‌ها و اهداف رژیم صهیونیستی و متحدان آن پرداخت.

وی وضعیت قدس را نگران کننده توصیف کرد و گفت: وضعیت فلسطین طی دهه‌های طولانی وخیم بوده و قطعنامه‌های مربوط به سازمان ملل متحد متاسفانه اجرا نمی‌شوند که این موضوع اعتبار تلاش‌های بین المللی را از بین می‌برد.

ساوین با بیان اینکه «تل آویو» مداوم از خشونت علیه مردم بومی یعنی فلسطینی‌ها استفاده می‌کند، اظهار داشت: در چنین شرایطی تصمیم انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس منجر به تشدید بحران‌ها و افزایش قربانیان شد.

سردبیر مجله «ژئوپلیتیک» روسیه برنامه صهیونیست‌ها در مورد مسجد الاقصی را که سال‌ها دنبال می‌شود را هدفمند توصیف کرد و افزود: تاکنون صهیونیست‌ها چندین نمونه از طرح‌های معبد یهودی را ساخته و معرفی کردند تا جایگزین مسجد الاقصی شوند.

وی ادامه داد: چنانچه پیش از این چنین صحبت‌هایی در راستای «تئوری توطئه» مطرح شد، اما اکنون به وضوح دیده می‌شود که این یک پروژه برنامه ریزی شده است که مانند ایده «اسرائیل بزرگ» نسل کشی و پراکنده کردن مردم فلسطین را دنبال می‌کند.

ساوین در بخش دیگری از این گفتگو به نقش آمریکا در اقدامات رژیم صهیونیستی پرداخت و تصریح کرد: با توجه به این واقعیت که لابی صهیونیستی از طریق ارتباط مستقیم با خانواده رئیس جمهور آمریکا بیش از هر زمان دیگری روی سیاست‌های «کاخ سفید» نفوذ داد، فعلا هیچ امیدی به بهبود وضعیت بیت المقدس و در مجموع در فلسطین نیست.

وی با تاکید بر آینده تحولات در این منطقه، اظهار داشت: به نظر می‌رسد که رژیم صهیونیستی به همراه آمریکا تمام جهان را به سوی جنگ بزرگی هدایت می‌کنند که در این راستا بیت المقدس برای صهیونیست‌ها از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد.