به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، دونالد ترامپ -- رئیس‌جمهور آمریکا -- روز پنجشنبه با تکرار اتهامات علیه ایران مدعی شد تهران عامل هر درگیری در منطقه خاورمیانه است.
 
ترامپ در دیدار با «ینس استولتنبرگ»، دبیر کل ناتو گفت: «دولت من، همچنان به همکاری با متحدانمان برای متوقف کردن بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده آنها در سراسر خاورمیانه (غرب آسیا) متعهد است.»
 
ترامپ در ادامه گفت: «صرف نظر از اینکه کجا بروید و کجا مشکلی وجود داشته باشد، ایران دقیقاً عامل آن است و ما دیگر این وضعیت را نخواهیم داشت.»
 
رئیس‌جمهور آمریکا همچنین روز پنجشنبه در یک سخنرانی جداگانه از اظهارات «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید که گفته بود واشنگتن در مذاکرات با پیونگ‌یانگ به دنبال پیاده کردن مدل «لیبی» و «معمر قذافی»، رهبر معدوم این کشور است، عقب‌نشینی کرد.
 
ترامپ گفت: «اگر نگاهی به آن مدل بکنید - مدل قذافی- کشت و کشتار تمام عیار بود. ما آنجا رفتیم که جای آنها باشیم. اگر به توافق نرسیم آن مدل پیاده خواهد شد. ولی اگر توافق بکنیم، فکر می‌کنم کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) بسیار شادمان خواهد بود.»
 
رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «حرفی که جان بولتون زد مربوط به زمانی است که ما مشکلی داشته باشیم، چون ما نمی‌توانیم به آن کشور اجازه بدهیم سلاح هسته‌ای داشته باشد.»