به گزارش پارس نیوز، 

«تد پو»، نماینده ایالت «تگزاس» در مجلس نمایندگان آمریکا در یک جلسه استماع روز سه‌شنبه به فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی که مخالف انتقال سفارت آمریکا به قدس هستند حمله کرده است.

«پو» در این نشست گفت: «ایالات متحده رسماً سفارت خودش را به اورشلیم (قدس) منتقل کرد، اما گروه تروریستی حماس و ایران با تعیین اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل مخالفند. کشور خودپسند فرانسه و چند کشور معدود دیگر در اروپا و خاورمیانه هم با این اقدام مخالفند.»

این نماینده کنگره آمریکا در ادامه گفت: «اگر جامعه بین‌المللی می‌خواست که پایتحت فرانسه به جای پاریس در ورسای باشد، فرانسه خشمگین نمی‌شد؟»

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا   روز 15 آذر (ششم دسامبر 2017) اعلام کرده بود که دولتش قدس را به عنوان «پایتخت اسرائیل» به رسمیت می‌شناسد. او همچنین اعلام کرد واشنگتن سفارتش را به قدس منتقل خواهد کرد. این تصمیم روز دوشنبه 24 اردیبهشت‌ماه عملی شد.

 تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت به قدس با واکنش‌های گسترده و اعتراضات جهانی رو به رو شد و مجمع عمومی سازمان ملل متحد، چند روز بعد قطعنامه‌ای را علیه آن به تصویب رساند. 

رژیم صهیونیستی پس از اشغال قدس شرقی در سال ۱۹۶۷، در سال ۱۹۸۰ به صورت یکجانبه قدس شرقی و غربی را پایتخت خود اعلام کرد. شورای امنیت سازمان ملل در همین سال در قالب قطعنامه شماره ۴۷۸ اقدام رژیم صهیونیستی را غیر قانونی اعلام کرد.