به گزارش پارس نیوز، 

نمایندگان چین، فرانسه و انگلیس در سازمان ملل امروز سه شنبه و در جریان نشست شورای امنیت برای بررسی وقایع خونبار روزهای اخیر در غزه به اظهارنظر در این خصوص پرداختند.

نماینده چین در سازمان ملل در این نشست گفت: مخالف هر اقدام خشونت‌ بار علیه غیرنظامیان هستیم.

وی افزود: از اسرائیلی‌ ها و فلسطینی‌ ها، به ویژه طرف اسرائیلی می‌ خواهیم از خود خویشتنداری نشان دهند؛ ساکنان غزه هم اکنون در شرایط وخیمی به سر می برند.

نماینده فرانسه نیز گفت: اسرائیل نباید علیه تظاهرات‌ کنندگان از قدرت بیش از حد استفاده کند؛ بر این اساس، هدف قرار دادن غیرنظامیان فلسطینی را محکوم می‌ کنیم. هیچ چیز نمی‌تواند شلیک کور به سمت معترضا را توجیه کند.

وی در این خصوص افزود: خواستار انجام تحقیقاتی شفاف درباره حوادث غزه هستیم. حاکمیت اسرائیل بر اورشلیم (قدس) را نیز نمی‌ پذیریم. 

نماینده انگلیس با درخواست تحقیقات صریح درباره حوادث دیروز غزه گفت: حق فلسطینی‌ ها برای برگزاری تظاهرات مسالمت‌ آمیز انکارپذیر است؛ اما عمیقاً نگران سوء استفاده عناصر افراطی از تظاهرات‌ های مسالمت‌آمیز در غزه نیز هستیم!

نماینده لندن ادامه داد: اورشلیم (قدس) باید سرانجام پایتخت مشترک دولت‌ های اسرائیل و فلسطین باشد.

این در حالیست که با ادامه تظاهرات گسترده فلسطینیان موسوم به تظاهرات بازگشت که در ۷۰مین سالگرد تأسیس رژیم اسرائیل در روز گذشته به اوج خود رسید، بیش از ۶۲ نفر تا کنون شهید شده اند.