به گزارش پارس نیوز، 

ده‌ها تن از معترضان یهودی یکی از راه‌های اصلی واشنگتن را مسدود کردند، آن‌ها شعار‌هایی را در محکومیت دستور صادره بوسیله دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی و کشتن معترضان فلسطینی به دست نظامیان اسرائیل در مرز‌های غزه، سر دادند.

به گزارش این خبرگزاری، حدودا ۱۰۰ نفر از معترضان جنبش «اف نات ناو» به مدت دو ساعت، مسیر پنسیلوانیا که کاخ سفید را به ساختمان کنگره آمریکا متصل می‌کند، بستند. این تظاهرات مقابل هتل بین المللی ترامپ برگزار شد. معترضان شعار «خشونت را متوقف کنید» سر دادند.

یکی از دانشجویان مدرسه دینی یهودیان از فیلادلفیا که در این اعتراضات حضور داشت، گفت: «چتر امنیت باید بر بالای سر فلسطنیان گسترده شود.»

بیشتر تظاهرات کنندگان کلاه یهودی بر سر و پیراهن مشکی بر تن داشتند. روی این پیراهن‌ها عبارت «آینده یهود مستلزم آزادی فلسطین است» درج شده بود. آن‌ها همچنین شعار «این جهان را با عشق می‌سازیم» سر می‌دادند.

به گزارش رویترز، آن‌ها پلاکارد‌هایی در دست داشتند که بر روی آن عبارت «سفارت آزادی» درج شده بود تا جایگزین آنچه آن را «سفارت اشغالگر» در قدس نامیدند، شود.

 ۳۷ تن از معترضان از اعضای جنبش «اف نات ناو»، ماه گذشته در شش شهر آمریکا بازداشت شدند. یوناه لیبرمن، سخنگوی این گروه، در یک مصاحبه گفت: «ما برای تحت تاثیر قرار دادن عموم مردم تلاش می‌کنیم.»

وی تصریح کرد: «کنگره را تحت فشار قرار نمی‌دهیم؛ چرا که گمان نمی‌کنیم افراد حاضر در کنگره، کسانی باشند که جامعه یهود را تغییر دهند.»