به گزارش پارس نیوز، 

وزارت خارجه فرانسه روز سه شنبه در واکنش به جنایات روز گذشته رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که پاریس انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را تائید نمی کند.

پاریس در واکنش به درگیری های خونین روز گذشته در سرزمین های اشغالی که به علت انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس روی داد، بیانیه ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: در حالیکه ناآرامی ها در منطقه خاورمیانه به اوج خود رسیده است و روز گذشته نیز شاهد درگیری های شدید میان نیروهای رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها بودیم، پاریس از طرف های درگیر می خواهد از خود خویشتنداری نشان دهند. بعد از خشونت های روز گذشته که به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از فلسطینی ها منجر شد، فرانسه از مقامات اسرائیل می خواهد، در استفاده از قوای قهریه از خود خویشتنداری نشان دهد. پاریس از تل آویو می خواهد تا در تظاهرات و خشونت ها، مراقب غیر نظامیان بویژه کودکان باشد. 

در ادامه این بیانیه آمده است که ضروری است تا هر چه زودتر راه حلی دیپلماتیک برای حل تنش های بوجود آمده پیدا شود. دولت فرانسه همانطور که بارها گفته است، تصمیم دولت آمریکا مبنی بر انتقال سفارت خود از تل آویو به بیت المقدس را تائید نمی کند چرا که این تصمیم را مغایر با حقوق بین الملل بویژه قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد می داند. اختلافات میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها درباره شهر بین المقدس باید در چارچوب مذاکرات حل و فصل شود و اینگونه تصمیم ها آسیب های جبران ناپذیری به روند مذاکرات صلح خاورمیانه وارد می کند.'

 ده ها هزار شهروند فلسطینی روز دوشنبه در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی و هفتادمین سالگرد اشغال فلسطین در مرزهای شرقی نوار غزه تظاهرات کردند.

رژیم صهیونیستی در یورش به معترضان 58 نفر را به شهادت رساند و دو هزار و 771 نفر را نیز مجروح کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در آذرماه سال گذشته اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد و روز گذشته سفارت آمریکا را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل کرد.