به گزارش پارس نیوز، 

«راج شاه» معاون سخنگوی کاخ‌سفید در واکنش به کشتار بی‌رحمانه مردم فلسطین به دست نظامیان رژیم صهیونیستی به جای محکوم کردن این اقدام، در ادعایی گزاف جنبش حماس را مسئول این واقعه دانست!

روز گذشته مردم فلسطین به مناسبت «روز نکبت» و همزمان با مراسم افتتاحیه سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی دست به تظاهرات گسترده‌ای زدند. این تظاهرات با تیراندازی نظامیان رژیم صهیونیستی به خشونت کشیده شد. در پی این درگیری ها 59 نفر شهید و بیش از 2700 نفر زخمی شدند.

کشورهای مختلفی در سراسر جهان این اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. با این حال، معاون سخنگوی کاخ سفید این اقدام خشونت آمیز را "یک تلاش تبلیغاتی وحشتناک" از سوی حماس (!) خواند و اعلام کرد دولت آمریکا معتقد است در کشتار فلسطینی ها حق با اسرائیل است!

راج شاه ادعا کرد: «ما از گزارش‌های واصله در خصوص تداوم درگیری‌ها در غزه مطلع هستیم. مسئولیت این مرگ‌های غم‌انگیز تنها به عهده حماس است. حماس باید مسئولیت تمام این اتفاقات را بر عهده بگیرد. حماس عمدا (نظامیان صهیونیست را) برای چنین پاسخی تحریک می کند.»

کشتار بی رحمانه مردم فلسطین در مرز نوار غزه در حالی به وقوع پیوست که رسانه های غربی به طور مستقیم مراسم افتتاحیه سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی را پوشش می دادند.

بسیاری از کشورها از جمله انگلیس و فرانسه از رژیم صهیونیستی خواستند تیراندازی به مردم فلسطین را متوقف کند. ترکیه نیز این اقدام وحشیانه را "کشتار و قتل عام" مردم فلسطین خواند. با این حال، این مقام کاخ سفید در سخنان خود کوچک ترین انتقادی از اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی به زبان نیاورد.