به گزارش پارس نیوز، 

کویت خواستار برگزاری نشست شورای امنیت در روز سه شنبه در پی اقدامات رژیم صهیونیستی در نوار غزه شد.

قشرهای مختلف مردم فلسطین از صبح امروز همزمان با مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی  به‌سمت مناطق مرزی نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی حرکت کردند تا بر حق مشروع خود مبنی بر بازگشت به سرزمینی که از آن رانده شده‌‌اند و مخالفت با تصمیم ترامپ تأکید کنند که تاکنون بیش از 50 شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند و صدها نفر نیز زخمی شدند.

عراق: انتقال سفارت آمریکا به قدس نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی است

"احمد محجوب" سخنگوی رسمی وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت که انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس و اصرار بر شناسایی این شهر عربی به عنوان پایتختی برای رژیم صهیونیستی، غیرقابل قبول است و خشم صدها میلیون شهروند عرب، مسلمان و مسیحی در سراسر جهان را بر می‌انگیزد و این تصمیم نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی و روند صلح است.

وی افزود: ما در حالی که بر همبستگی کامل خود با برادران فلسطینی تاکید داریم، این اقدام را محکوم می‌کنیم و درباره پیامدهای خطرناک این اقدام برای ثبات منطقه و تاثیر منفی آن در دو عرصه سیاسی و امنیتی هشدار می‌دهیم.

سخنگوی وزارت خارجه عراق اظهار داشت: اقدامات خشن رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان نقض آشکار حقوق بشر به شمار می‌رود و لذا ما هدف قرار دادن تظاهرات کنندگان غیرنظامی در غزه را که منجر به شهادت ده‌ها شهروند فلسطینی و زخمی شدن صدها نفر از آن‌ها شده، محکوم می‌کنیم.