به گزارش پارس نیوز، 

امیر کویت در تلاش برای حل بحران به وجود آمده بین قطر و چهار کشور عربی، پیام مکتوب جدیدی به همراه فرستاده خود به امیر قطر ارسال کرد.

 «صباح الخالد الحمد الصباح» وزیر خارجه کویت دیشب با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر دیدار و پیام مکتوب «صباح الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت را تقدیم وی کرد.

شبکه الجزیره با اعلام این خبر از اشاره به محتوای نامه خودداری کرد و تنها افزود که محتوای نامه به روابط دو کشور و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی مربوط است.

طبق این گزارش، فرستاده امیر کویت صبح امروز دوشنبه دوحه را ترک کرده است.

از سوی دیگر امیر کویت روز یکشنبه (دیروز) نیز فرستاده خود را به عربستان سعودی اعزام کرد که در دیدار با ملک سلمان نامه امیر کویت را به وی تقدیم کرد.

همچنین فرستاده امیر کویت در سفری به بحرین با «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولی‌عهد این کشور دیدار و پیام مکتوب امیر کویت را به وی ارائه کرده است.

از حدود یک سال پیش همزمان با آغاز بحران در روابط بین قطر و چهار کشور عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر)، امیر کویت نیز تلاش‌های خود برای آشتی این کشورها آغاز کرده است اما این تلاش‌ها تا کنون بی‌نتیجه مانده است.

این در حالی است که «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر دیروز یکشنبه در سخنانی در یک سمینار در دوحه تحت عنوان «بحران در شورای همکاری خلیج‌(فارس) و تحولات سیاسی در منطقه» گفت که جامعه جهانی از بحران قطر خسته شده در حالیکه هیچ نشانه‌ای دال بر حل این بحران وجود ندارد.

وزیر خارجه قطر همچنین اشاره کرد که میانجی‌گری کویت همچنان پابرجاست اما حل این بحران بعید به نظر می‌رسد و در صورت حل شدن نیز هرگز روابط با این کشورها به روال سابق باز نخواهد گشت.