به گزارش پارس نیوز، 

یک دستیار کاخ سفید به نام کلی سدلر، اخیرا در پاسخ به مخالفت جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی با کاندیداتوری جینا هاسپل برای تصدی مدیریت سازمان سیا گفته است: او (مک‌کین) به هر حال مردنی است.

این در حالی است که یک مقام کاخ سفید در واکنش به این اظهارنظر سدلر گفت: سدلر قصد گفتن جوکی را داشته که در نهایت یک جوک بی‌مزه از آب درآمد.

مک‌کین که سال گذشته میلادی خبر ابتلایش به سرطان مغز منتشر شد، روز چهارشنبه در بیانیه‌ای از سناتورهای آمریکایی خواست با انتصاب جینا هاسپل به عنوان مدیر جدید سیا مخالفت کنند.

مقام کاخ سفید در واکنش به اظهارات سدلر گفت: ما به سناتور جان مک‌کین و خدماتش به کشورمان احترام می‌گذاریم و برای او و خانواده‌اش در این زمان دشوار دعا می‌کنیم.

در عین حال جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا که در سال 2015 پسرش را به خاطر همان بیماری سرطانی که مک‌کین به آن مبتلا شده از دست داد، واکنش شدیدی به این اظهارنظر نشان داد.

او در بیانیه‌ای گفت: وقتی در این دولت نزاکت در این سطح پایین می‌آید این باعث نگرانی مردم می‌شود.

بایدن در این بیانیه گفت: جان مک‌کین یک "قهرمان واقعی و یک مرد شجاع" است که فداکاری‌هایش برای این کشور بی اندازه است. او حالا که برای زنده ماندن می‌جنگد شایسته رفتاری بسیار بهتر است.

او گفت: با توجه به بی احترامی کاخ سفید به جان مک‌کین و دیگران این کارمند کاخ سفید نیز نمی‌تواند از این رویه استثنا باشد بلکه خودش نیز نمونه‌ای از آن است.

این در حالی است که یک منبع خبری به سی‌ان‌ان گفت که بعد از این مناقشه سدلر با دختر جان مک‌کین تماس گرفته و از این بابت عذرخواهی کرده اما مشخص نیست که پاسخ دختر مک‌کین به او چه بوده است.