به گزارش پارس نیوز، 

مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران، این کشور را وادار می‌کند تا به برنامه‌ موشک‌های بالستیک خود پایان دهد.

«جان بولتون»، مشاور امنیت ملی آمریکا، در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در خصوص خروج از توافق هسته ای ایران ادعا کرد آمریکا دیگر به وعده های کاغذی تکیه نمی کند و به جای آن برای یک  اقدام واقعی منتظر می ماند تا ایران را از هر حرکتی باز دارد.

بولتون یک روز پس از خروج ترامپ از توافق هسته ای ایران در مصاحبه با برنامه صبح شبکه سی بی اس مدعی شد: «طرح بی» رئیس جمهور ترامپ برای معامله انجام شده در دولت اوباما (برجام) در قالب تحریم بار دیگر به اجرا گذاشته می شود.

او در ادامه یاوه گویی هایش، گفت: این تحریم ها چنان تاثیر مواجی بر اقتصاد ایران خواهد داشت که در نهایت به برنامه موشک های بالستیک تهران پایان می دهد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بخش دیگری از لفاظی های خود گفت: ما گفتگوهای خود را با اروپایی ها ادامه می دهیم. اهداف مشترکی با یکدیگر داریم تا ایران را از دست یابی به سلاح هسته ای باز دارد. هر چند در مورد توافق هسته ای ایران با طرف اروپایی اختلاف نظرهایی داریم و به همین دلیل (اختلاف نظرها) رئیس جمهور ترامپ تصمیم گرفت از این توافق خارج شود.