به گزارش پارس نیوز، 

در 24 ساعت گذشته 44 مورد تیراندازی در ایالت های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آنها دست کم 8 نفر کشته و 17 نفر زخمی شده اند.

در یکی از تیراندازی های گزارش شده در شهر «لیز سامیت» در ایالت میسوری دو نفر کشته شدند. پلیس می گوید اختلافات خانوادگی علت حادثه بوده و حادثه را قتل و خودکشی عنوان کرده است. در حادثه دیگری در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی دو نفر زخمی شدند. این دو نفر در حومه پارک برایتون در «ساوت وست ساید» هدف تیراندازی قرار گرفتند.

بیست و دو مورد از تیراندازی ها در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

مرکز ثبت خشونت های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت پنجشنبه تا جمعه و تلفات آنها را در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا اعلام کرد. بر این اساس، 96 مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، 16 نفر کشته و 49 نفر زخمی شده اند. 43 مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، 140 مورد تیراندازی در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آنها 24 نفر کشته و 66 نفر زخمی شده اند.

با توجه به اینکه گزارش های تیراندازی ها در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می شود، آمار تیراندازی های بیست و چهار ساعت جمعه تا شنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز یکشنبه نهایی می شود.

مرکز ثبت خشونت های مسلحانه در آمریکا همچنین گزارش داد 17 هزار و 034 مورد تیراندازی از ابتدای سال 2018 تاکنون در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا به ثبت رسیده است که در نتیجه آنها 4292 نفر کشته و 7530 نفر زخمی شدند. 179 نفر از قربانیان (کشته یا زخمی) این حوادث کودکان زیر یازده سال هستند و 752 نفر از آنها را نیز نوجوانان دوازده تا هفده سال تشکیل می دهند. در این مدت 65 مورد تیراندازی به جمع، 629 مورد حمله به منزل مسکونی، 495 مورد استفاده از سلاح به عنوان وسیله دفاعی و 500 مورد نیز تیراندازی غیرعمدی ثبت شده است.