به گزارش پارس نیوز، 

ظهر امروز (سه شنبه) همزمان با روز استقلال سوریه نمایندگان احزاب، و شخصیت های سیاسی و مذهبی لبنانی و نمایندگانی از گروه های فلسطینی به دعوت «گردهمایی احزاب و شخصیت های لبنانی»، در مقر سفارتخانه سوریه در بیروت تجمع کردند و مورد استقبال «علی عبدالکریم علی» سفیر سوریه در لبنان قرار گرفتند.

هر ساله در سوریه، هفدهم ماه آوریل را عید الجلاء سوریه می نامند. این مناسبت روزی است که آخرین سرباز اشغالگران فرانسوی در سال 1946 از خاک این کشور خارج شد.

«زاهر الخطیب» نماینده و وزیر سابق لبنانی و دبیرکل انجمن «الشغیله» در این دیدار گفت: در زمانی هستیم که امپراتوری آمریکا و متحدانش با تصمیم گیری، مدیریت و عملکرد رئیس آن رسوا شده است و در عوض ما به پیروزهای پیاپی می رسیم.

وی افزود: شکست های آنان پشت سر هم ادامه دارد و ارتش دلاور سوریه و همپیمانانش توانسته اند نقشه هایشان را ناکام بگذارند.

الخطیب با ستایش عملکرد پدافند هوایی سوریه در دفع حملات موشکی طی روزهای اخیر، تاکید کرد: سوریه با مقاومت و ایستادگی خود و غلبه بر همه دشمنی ها، باعث خیزش دوباره امت اسلامی و رشد بذر امید در دل ها شده است.

علی عبدالکریم علی سفیر سوریه در لبنان نیز در سخنانی خاطر نشان کرد: پیروزی ارتش، ملت و رهبری سوریه باعث می شود که امروز کشور ما نمادی برای حفظ کرامت و ارزش های خود و نسل های آینده باشد.

وی سخنی از «بشار الاسد» رئیس جمهوری سوریه در دیدار با رزمندگان در غوطه شرقی یادآوری کرد که گفته بود: هر تانکی که پیش ببرید و هر گلوله ای که شلیک کنید، هر قهرمانی که از خود در این جبهه نشان دهید، در ترسیم تصویر بشریت در آینه نقش دارد.

علی تاکید کرد: تروریست ها از کشورهای مختلف به سوریه سرازیر شدند، سال ها از آنان حمایت مالی شد، با همه بوق های رسانه ای تبلیغ شدند و حقیقت واژگون منعکس شد و سرویس های جاسوسی تمام قدرت شان را در اختیار آنها دادند و همه برای یک هدف انجام شد و آن شکستن اراده مقاومت و ایستادگی بود.

به گزارش ایرنا، حمله موشکی سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه شنبه گذشته صورت گرفت. بر اساس اعلام وزارت دفاع سوریه در این حمله متجاوزان از 110 موشک استفاده کردند. 

در همین حال مقام های نظامی روسیه گفتند که دو سوم این موشک ها بوسیله سامانه ضدموشکی سرنگون شدند. 

این حملات در پی ادعای تروریست ها در استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی در شهر دوما در این کشور صورت گرفت. این در حالی است که هیچ نهاد بین المللی بی طرف مدرک و شواهدی دال بر دست داشتن دولت سوریه در حمله شیمیایی ارائه نکرده است.