به گزارش پارس نیوز، 

«سرگئی ریابکوف» توضیح داد که این پاسخ به دور از شتاب زدگی به گونه ای خواهد بود که به ضرر اقتصاد روسیه نباشد اما در عین حال به آمریکایی ها نشان می دهد که اقدامات شان بی جواب نمی ماند. 

وی همچنین ضمن اظهار بی اطلاعی از برنامه آمریکا برای اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه گفت که چنین اقداماتی از سوی واشنگتن محکوم به شکست است. 

ریابکوف یادآور شد: همواره سعی کرده ایم به همکارانمان در واشنگتن بگوییم که تلاش هایشان برای خارج کردن ما از سیاست فعلی با تحریم یا تهدید راه به جایی نمی برد اما گویا سال ها تجربه هیچ درسی به آنها نداده است. 

روز گذشته نیز سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در گفت وگو با یک رسانه انگلیسی اظهار داشت که روابط روسیه و غرب هم اکنون بدتر از دوران جنگ سرد است، چرا که وسواس در برقراری ارتباطات دیده می شود. 

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز به تحریم های جدید آمریکا اشاره کرد و گفت: واشنگتن به دنبال منزوی کردن روسیه در عرصه جهانی است. 

به گزارش ایرنا، وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه دو هفته پیش، 24 مقام و شهروند روسی و 14 شرکت دولتی روسیه را تحریم کرد. 

مقام های ارشد دولت آمریکا تحرکات روسیه از جمله در شبه جزیره کریمه و شرق اوکراین، حمایت از دولت سوریه، هک سایبری و تلاش برای فروپاشی دمکراسی غربی را از جمله دلایل اعمال تحریم های واشنگتن عنوان کردند. 

براثر تحریم های هفته گذشته، ارزش روبل دربرابر ارزهای خارجی کاهش چشمگیری داشت و نشریه فوربس نیز از ضرر هنگفت میلیاردرهای روس در نتیجه تحریم های آمریکا خبر داد. 

«نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل چند روز پیش گفت که واشنگتن به دلیل حمله شیمیایی ادعایی در سوریه تحریم های جدیدی علیه روسیه وضع خواهد کرد که بزودی اعلام خواهد شد. 

براساس گزارش رسانه های غربی، یک روز پس از اظهارات نیکی هیلی، دونالد ترامپ مانع اعلام تحریم های جدید روسیه شد.