به گزارش پارس نیوز، 

در این تجمع اعتراضی که همزمان با برگزاری نشست اضطراری مجلس عوام درباره سوریه برگزار شد، شرکت‌کنندگان شعارنوشته‌هایی را در دست داشتند که بر روی آن‌ها عبارت‌هایی همچون «سوریه را بمباران نکنید» و «حمله نظامی رنج مردم را کاهش نمی‌دهد» نوشته‌شده بود.
همچنین معترضان شعارهایی را علیه سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا و انگلیس سر داده و یک صدا فریاد می زدند «ترزا می ننگت باد».
در این تجمع اعتراضی همچنین شماری از نمایندگان مجلس از احزاب مخالف دولت در کنار فعالان مدنی و ضد جنگ، سخنانی را در اعلام مخالفت با حمله نظامی علیه سوریه اظهار داشتند.
آن‌ها تأکید داشتند که لندن بایستی به پیروی از سیاست‌های جنگ‌طلبانه واشنگتن که منجر به تداوم بحران در منطقه شده پایان دهد. لیندزی جرمن عضو ارشد کارزار ائتلاف توقف جنگ در سخنان خود تصریح کرد که مردم انگلیس اجازه نخواهند داد تا حمله‌ای مشابه دخالت نظامی سال 2003 به عراق دوباره تکرار شود.
«ماریا جیمز» شرکت‌کننده‌ای که نشان صلیب در دست داشت به خبرنگار ایرنا گفت که برای اعلام اعتراض به اقدامات ضد مذهبی دولت « می» در این تجمع حاضرشده است. او درباره مسیحی بودن نخست وزیر انگلیس ابراز تردید و تصریح کرد که آموزه‌های مذهبی مخالف مخاصمه و برپایی جنگ است.
این تجمع اعتراضی در حالی برگزار می‌شود که آمریکا به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه ) بامداد شنبه گذشته دمشق پایتخت و استان حمص سوریه را هدف حمله موشکی قرارداد.
نخست‌وزیر انگلیس ساعاتی پیش طی اظهاراتی در مجلس عوام، تلاش کرد تا نمایندگان منتقد از مشارکت انگلیس در اقدام نظامی علیه سوریه، بدون کسب موافقت پارلمان را توجیه کند.
وی در سخنان خود ادعا کرد که همراهی در این حمله تنها تبعیت از ترامپ نبوده بلکه در جهت حفظ منافع کشور صورت گرفته است.
بااین‌حال جرمی کوربین رهبر حزب مخالف دولت خواستار تصویب قانونی شده است که بر اساس آن، دولت انگلیس بدون کسب موافقت پارلمان قادر به اقدام نظامی نباشد.
کوربین تصمیم می برای حمله به سوریه را عجولانه خوانده و گفته است: ما در انگلیس نیاز به قانونی مانند قدرت‌های جنگی داریم که طبق آن، دولت در برابر آنچه بانام این کشور صورت می‌دهد به پارلمان پاسخ‌گو باشد.
جمعه گذشته نیز صدها تن از معترضان به مشارکت لندن در حمله نظامی به سوریه در مقابل دفتر نخست‌وزیری انگلیس تجمع کرده کردند.
در این تجمع همچنین طوماری در اعتراض به سیاست‌های جنگ‌طلبانه می، به دفتر وی تسلیم شد. این نامه توسط اتحادیه‌های کارگری، شماری از نمایندگان مجلس و شرکت‌کنندگان در این تجمع امضاشده است.
در این طومار آمده است: 'بمباران بیشتر باعث تداوم رنج مردم و طولانی‌تر شدن جنگ شده و ممکن است موجب درگیری مستقیم با روسیه شود.' در بخش دیگری از این طومار آمده است که تنها راه‌حل سوریه، پایان دخالت‌های نظامی خارجی، برقراری آتش‌بس از سوی تمام طرف‌ها و رسیدن به راه‌حل سیاسی است.
تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اکثر مردم انگلیس موافق با مشارکت نظامی کشورشان در حمله نظامی ائتلاف به رهبری آمریکا علیه سوریه نیستند.