به گزارش پارس نیوز، 

 نتایج تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده از سوی ای‌بی‌سی‌نیوز و واشنگتن‌پست نشان می‌دهد که حزب دموکرات آمریکا در انتخابات میان‌دوره‌ای آتی این کشور در حال از دست دادن مزیت و چیرگی خود در مقابل حزب جمهوری‌خواه است؛ مسئله‌ای که تاحدودی ناشی از تمایل کمتر اعضای دموکرات به مشارکت در انتخابات میان‌دوره‌ای آتی است.

طبق نتایج این نظرسنجی، دموکرات‌ها در حالی که با احتساب تمامی افراد بالغ بیش از 10 درصدی از جمهوری‌خواهان پیش هستند، اما در بین رأی‌دهندگان که از هم‌اکنون برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده‌اند، این اختلاف تنها 4 درصد است و در بین کسانی که هم ثبت نام کرده‌اند و هم اعلام کرده‌اند که در رأی‌گیری حتما شرکت می‌کنند این فاصله برابر با 5 درصد است.

این در حالی است که در ژانویه گذشته این اختلاف به ترتیب برابر با 13 درصد (همه افراد بالغ)، 12 درصد (کسانی که برای رأی‌دادن ثبت‌نام کرده‌اند) و 15 درصد (کسانی که هم ثبت نام کرده و هم می‌گویند حتما در رأی‌گیری شرکت می‌کنند) بود.

کاهش شانس دموکرات‌ها برای پیروزی در انتخابات 2018 آمریکا+نمودار

همانطور که اشاره شد از جمله عوامل مؤثر در این تغییر کاهش تمایل دموکرات‌ها برای ثبت‌نام به منظور شرکت در انتخابات، تقویت و بسیج پایگاه اجتماعی جمهوری‌خواهان و گرایش بیشتر افراد دارای تحصیلات کمتر و به طور خاص زنان سفیدپوست بدون تحصیلات دانشگاهی به جمهوری‌خواهان است.

از جمله دیگر نتایج این نظرسنجی تمایل سه چهارم شهروندان آمریکایی برای یافتن نامزد کنگره‌ای است که در زمینه قوانین مرتبط با خرید و نگهداری سلاح دیدگاه مشابهی با آن‌ها داشته باشد. همچنین برای حدود نیمی از رأی‌دهندگان مهم است که نامزد مدنظر برای حضور در کنگره با دیدگاهشان درباره دونالد ترامپ موافق باشد و حدود یک سوم آن‌ها به دنبال نامزدی هستند که با دیدگاه آن‌ها درباره نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا موافق باشد.