به گزارش پارس نیوز، 

به نظر می‌رسد تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای حمله به سوریه حتی طرفداران سرسخت وی را نیز خشمگین کرده است.

شب گذشته، آلکس جونز، حامی دوآتشه ترامپ و مجری رادیو، در برنامه خود از رئیس جمهور آمریکا به شدت انتقاد کرد و وی را «کلاه‌بردار» خواند.

وی در برنامه خود با چشمانی گریان گفت رئیس جمهور آمریکا «پیش از این عملکرد بسیاری خوبی داشته است اما اکنون مانند سابق نیست». وی حتی در بخشی از سخنان خود نسبت به ترامپ از الفاظی رکیک استفاده کرد.

همچنین مسئول شبکه تلویزیونی «اینفو وارز» که پیش از این از ترامپ طرفداری می‌کرد اکنون گفته تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای حمله هوایی به سوریه اشتباه بوده است. وی به شباهت‌های ترامپ و جرج بوش، رئیس جمهور اسبق آمریکا، اشاره کرده است. به گفته او، جرج بوش همانند ترامپ در سال 2003 و چند هفته پس از آنکه آمریکا به عراق حمله کرد، شعاری با مضمون «ماموریت انجام شد» بیان کرده بود.

مخالفت حامیان راست‌گرای ترامپ با وی، نشان دهنده نگرانی‌های فزاینده آن‌ها درباره احتمال انجام اقدام متقابل نسبت به این حملات است. با این حال، حتی دیگر افرادی که همچنان از رئیس جمهور آمریکا طرفداری می‌کنند اعلام کرده اند دلیل حمایت آن‌ها از وی، تعهد او به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه است.

بنابر این مطلب، برخی دیگر از طرفداران او نیز از این فرصت استفاده کرده اند تا نشان دهند حامیان ترامپ نژادپرست نیستند و با حمله به یک کشور مسلمان مخالفت می‌کنند. اما این ادعا حقیقت ندارد. حامیان سابق ترامپ به دلایل راهبردی و تاکتیکی و از نگرانی درباره احتمال کشته شدن آمریکایی ها در سوریه، با تصمیم ترامپ برای حمله به این کشور مخالفت کرده اند و در حقیقت درباره شهروندان سوری نگران نیستند.

ترامپ به بهانه گزارش‌های ادعایی درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه به این کشور حمله کرد. اما به نظر نمی‌رسد وی نگران مردم سوریه باشد، زیرا در سیاست‌های مهاجرتی او تغییری صورت نگرفته است. آمریکا در 5 ماه اخیر تنها 11 مهاجر سوری را در خاک خود پذیرفته است.