به گزارش پارس نیوز، 

'عباس العیساوی'  افزود: آمریکا با حمله موشکی به سوریه، به تروریست ها خدمت کرده و باعث تضعیف دولت قانونی سوریه شده و به این صورت خود را در صف تروریست ها قرار داده است.
وی سیاست های واشنگتن را بر ضد آرامش و ثبات در منطقه دانست و اضافه کرد که تجربه نشان داده، هر زمان که منطقه به آرامش و پایان بحران ها نزدیک شده، آمریکا تلاش کرده است با آتش افروزی، منطقه را دچار هرج و مرج و آشفتگی کند.
وی در خصوص حملات موشکی به سوریه گفت: شکست های بزرگ گروه های تروریستی در سوریه برخی از کشورهای منطقه را آشفته کرده بود، زیرا آن را بر خلاف انتظارات خود می دانستند برای همین به آمریکا فشار آوردند تا با حمله به سوریه، موازانه قدرت را در داخل سوریه دوباره تغییر دهند.
العیساوی نسبت به عواقب وخیم تجاوز نظامی علیه سوریه هشدار داد و گفت: تجاوز نظامی علیه سوریه تبعات وخیمی برای منطقه و خصوصا عراق به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: به دلیل وجود مرزهای طولانی میان عراق و سوریه، اوضاع در سوریه بر عراق تاثیر می گذارد، و هر زمان که کنترل دمشق بر مرزهایش تضعیف شده عراق نیز از آن متاثر شده و تروریست ها اوضاع داخلی عراق را آشفته کرده اند.
آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه ) و با حمایت مالی عربستان سعودی و تایید رژیم صهیونیستی، دمشق و حمص سوریه را هدف حمله نظامی قرار دادند که بر اساس گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، تمام موشک های شلیک شده متجاوزان در منطقه دنحه در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شدند.
وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: در حمله بامداد امروز آمریکا، انگلیس و فرانسه، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شده است.
سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص سوریه مقابله کردند.
خبرگزاری رسمی سوریه همچنین اعلام کرد در حملات موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش ( فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیر نظامی زخمی شدند.
به گزارش ایرنا، وزارت اطلاع رسانی سوریه از شهروندان خواست به ادعاهای رسانه هایی که عمدا و یا بدون اطلاع به بزرگ نمایی اهداف تجاوز آمریکا و متحدانش اقدام می کنند، توجه نکنند.
صدها نفر از شهروندان سوری در میدان اموی شهر دمشق در حمایت از دولت و ارتش سوریه تجمع کردند، زندگی در دمشق بعد از تجاوز آمریکا و هم پیمانانش عادی است.
رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شده اند و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، برخی اهداف را در سوریه هدف حملات موشکی قرار داده اند.
خاورم**ع ص**380**