• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 459228

  نشریه صهیونیستی نوشت: روس‌ها بدون ایران که هنوز هم شریک حیاتی مسکو در مسیر تلاش‌ها برای حفظ آرامش شکننده سوریه است، به آنچه در این کشور دست یافته‌اند، نمی رسیدند.

  به گزارش پارس نیوز،

  روزنامه «اسرائیل حیوم» در یادداشتی به قلم «ایال زیسر» کارشناس ارشد چند مرکز تحقیقاتی اسرائیل پیرامون اوضاع سوریه نوشت: روسیه برنده اصلی جنگ سوریه است. نیروهای نظامی این کشور در سراسر سوریه حتی در جنوب و در نزدیکی مرز با اسرائیل و اردن مستقر هستند.

  این در حالی است که نیروهای روسی به طور شگفت انگیزی اغلب از سوی ساکنان روستاهای این کشور مورد استقبال قرار می‌گیرند. اهالی خاورمیانه ارزش قدرت را دانسته و می‌دانند که برای زنده ماندن در واقعیت‌های غیر منتظره منطقه چه باید بکنند.

  این رسانه ادامه داد: روس‌ها بدون ایران که هنوز هم شریک حیاتی مسکو در  مسیر تلاش‌ها برای حفظ آرامش شکننده سوریه است، به آنچه در این کشور دست یافته‌اند، نمی رسیدند. این هواپیماها یا واحدهای نظامی روسیه مستقر در سوریه نبودند که وضعیت کنونی را تعیین کردند بلکه این ایرانی‌ها، متحدان آن‌ها، داوطلبان شیعه و مبارزان حزب‌الله بودند که وضعیت را به شکل فعلی رسانده‌اند.

  اسرائیل حیوم سپس نوشت: ایران اجازه نخواهد داد به این زودی‌ها شکار از دستانش بیرون برود و صبر لازم را دارد تا در زمان مناسب از موقعیت بهره ببرد. ایران در در عین حال در نواحی که روسیه کمی باز و آزاد رفتار می‌کند، وضعیت را محکم و جدی گرفته است.  

  در انتهای این تحلیل آمده است: واقعیت در سوریه و لبنان تغییر کرده و بهتر است اسرائیل نیز برای آینده آماده شود.

   

  ایران روسیه سوریه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها