• لینک کوتاه
 • منبع: باشگاه خبرنگاران جوان کد خبر: 459218

  دختر دونالد ترامپ با جذب کارآموزان از شیوه‌های ناعادلانه برای ارتقای برند خود بهره می‌برد. طبق قانون کار در آمریکا کارآموزی همراه با پرداخت دستمزد است. با وجود این، در آوریل سال گذشته یکی از کارآموزان ایوانکا ترامپ فاش کرد که او هیچ دستمزدی به کارآموزانش نمی‌دهد.

  به گزارش پارس نیوز،

  «ایوانکا ترامپ»، دختر رئیس جمهور آمریکا که این روز‌ها مشغول فعالیت در کاخ سفید و امور سیاسی است، فرصت چندانی برای رسیدگی به کسب و کار خود ندارد. به همین منظور او با انتشار یک آگهی استخدام در صدد جذب کارآموز در عرصه مُد است.

  در این آگهی استخدام که در سایت مخصوص خود او منتشر شده، او به لیست کارآموزان مورد نیاز خود اشاره کرده است. با این حال، هیچ اشاره‌ای به میزان دستمزد رشته‌های مورد نیازش نکرده است.

  طبق قانون کار در آمریکا کارآموزی همراه با پرداخت دستمزد است. با وجود این، در آوریل سال گذشته یکی از کارآموزان ایوانکا ترامپ فاش کرد که او هیچ دستمزدی به کارآموزانش نمی‌دهد.

  پایگاه خبری فوربس نیز گزارش داد: یک کارآموز بخش بازاریابی پیامی تحت عنوان «چگونه کارآموز بدون دستمزد نباشیم» در سایت ایوانکا ترامپ منتشر کرده و نسبت به بی توجهی ایوانکا به دستمزد کارآموزان اشاره کرده بود که این مطلب از سایت وی حذف شد.

  این بانوی ۳۵ ساله که هم اکنون در واشنگتن زندگی می‌کند و رئیس جمهور آمریکا را در امور سیاسی و اقتصادی کاخ سفید همراهی می‌کند، به چند نیرو برای رتق و فتق امور مربوط به برند خود نیاز دارد. این در حالی است که به شیوه‌های ناعادلانه برای ارتقای برند خود بهره می‌برد. بسیاری از قوانین کار در کارخانه چینی تولیدکننده پوشاک برند ایوانکا ترامپ رعایت نمی‌شود. طبق گزارش "انجمن کار منصفانه"، کارگران این کارخانه در ازای حدود ۶۰ ساعت کار در هفته، فقط ۶۲ دلار دستمزد دریافت می‌کنند. چندی پیش نیز گاردین پس از مصاحبه با تعدادی از کارگران یکی از کارخانه‌های لباس‌های برند ایوانکا ترامپ در اندونزی اعلام کرد آن‌ها مزد ساعات اضافه‌کار را نمی‌گیرند و ماهانه ۱۷۳ دلار درآمد دارند. برخی از کارکنان نیز اظهار داشتند کارفرمایان آن‌ها را با نام‌هایی مانند «حیوان»، «میمون» و «ابله» صدا می‌زنند.

  او مادر ۳ کودک و همسر «جرد کوشنر»، مشاور ارشد ترامپ است که موفق شده در بازار طراحی پوشاک، کیف و کفش و جواهرات نام خود را ثبت کند.

   

   

   

   

  کاخ سفید کارگران ایوانکا ترامپ

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها