• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 451276

  فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه‌ای با تأیید اینکه ارتش و نیروهای متحد سوریه به مرز عراق رسیده‌اند به ائتلاف آمریکایی هشدار داد که ماجراجویی پرهیز کند.

  به گزارش پارس نیوز،

   فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش سوریه به همراه نیروهای متحد این کشور در مرحله اول عملیات صحرای سوریه توانسته‌اند خود را به مرز عراق برسانند.

  به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در این بیانیه آمده است که نیروهای ارتس و متحد سوریه توانسته‌اند از شمال شرق منطقه «التنف» خود را به مرز عراق برسانند و در این مسیر بسیاری از پایگاهها و نقاط استراتژیک را به کنترل خود در آورند.

  این بیانیه می‌افزاید: رسیدن نیروهای مسلح و نیروهای متحد سوریه به مرز عراق یک تحول استراتژیک در جنگ با تروریسم و شروعی برای گسترش عملیات‌های نظامی در صحرای سوریه و در امتداد مرز عراق و در تنگنا قرار دادن تروریست‌های باقی مانده از داعش در منطقه و قطع راه امدادی آنها محسوب می‌شود.

  ارتش سوریه همچنین تأکید کرد که تنها نیرویی است که در مبارزه با تروریسم فعال و دارای عزم و اراده است.

  فرماندهی ارتش سوریه در پایان نیروهای موسوم به ائتلاف بین‌المللی را نسبت به تجاوزات متعدد و تلاش برای ایجاد مانع در مسیر پیشروی ارتش سوریه هشدار داد و بر عزم این نیرو برای مبارزه با داعش، جبهة النصره و دیگر گروهک‌های مرتبط با آنها و برقراری امنیت و ثبات در تمامی خاک سوریه تأکید کرد.

  عراق مرز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها