• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 429544

  ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در شرق حلب موفق شدند شهرک و ارتفاع راهبردی حمیمه الکبیره را آزاد کنند و در حال حاضر مشغول تثبیت مواضع خود هستند.

  به گزارش پارس نیوز،

  نیروهای سوری و مقاومت موفق شدند در ادامه پیشرویهای خود در شرق استان حلب با حمله به مواضع تروریستهای داعش شهرک «حمیمة الکبیرة» را بطور کامل پاکسازی کنند.

  در حال حاضر نیروهای پشتیبانی در حال تثبیت مواضع خود در شهرک هستند و در جریان این عملیات دهها تروریست کشته و زخمی شدند.

  این عملیات که از صبح امروز آغاز گردید و نیروهای سوری و مقاومت از جنوب شهرک «شویلیخ» و شرق شهرک «کرکیز» عملیات خود را به طرف شهرک حمیمة کبیرة انجام دادند.

  با پاکسازی این شهرک راهبردی تنها 5.5 کیلومتر تا غرب شهر راهبردی «دیرحافر» فاصله دارند و هیچ گونه روستا یا شهرکی در این مسیر قرار ندارد.

   نیروهای جبهه مقاومت در حال حاضر پاکسازی شهرک های اطراف حمیمة الکبیرة از جمله شهرک های «حمیمة الصغیرة و رسم الکروم» را در دستور کار خود قرار دادند.

  بازپس گیری شهرک حمیمه الکبیره زمینه تسهیل انتقال نیرو و تجهیزات برای آزادسازی شهر دیرحافر فراهم شد.

  قابل ذکر است مسیر ارتباطی حمیمه الکبیره - دیرحافر نسبت به مسیر شهرک رسم الکروم - دیرحافر موقعیت مناسبتری برای انتقال نیروها و تجهیزات نظامی دارد.

  نیروهای سوری و مقاومت همچنین توانستند بعد از تثبیت مواضع خود در حمیمة الکبیرة با حمله به مواضع داعش بر ارتفاع راهبردی «حمیمة الکبیرة» نیز مسلط شوند و تروریستها را از این منطقه فراری دهند.

  ارتفاع راهبردی «حمیمة الکبیرة» بر حمیمة الکبیرة و شویلیخ اشراف کامل دارد و از هجوم احتمالی تروریستها به این دو شهرک جلوگیری می کند.

   شهر دیرحافر نیز پس از شهر الباب، دومین پایگاه بزرگ گروه تروریستی داعش در استان حلب به شمار می آید.

  طی دور اخیر نیز نیروهای جبهه مقاومت موفق شدند شهرک های «رسم الکبیر،رسم الکما و شویلیخ» واقع در حومه شرقی فرودگاه نظامی کویرس بطور کامل پاکسازی کردند.

  دیرحافر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها