• لینک کوتاه
 • منبع: ایرنا کد خبر: 407127

  حضور نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف مصر افزایش یافته و دستگاه امنیتی این کشور برای جلوگیری از برگزاری تظاهرات اعلام آماده باش کرده است.

  به گزارش پارس نیوز،

  شبکه خبری الجزیره روز جمعه گزارش داد، حضور نیروهای امنیتی در مراکز و میدان های اصلی شهرهای مصر به منظور جلوگیری از برگزاری تظاهرات صورت گرفته است.

   

  پیشتر برخی از کاربران صفحات اجتماعی در اینترنت از مردم مصر خواسته بودند به منظور اعتراض به وضعیت نامناسب اقتصادی و اجتماعی روز جمعه 11 نوامبر در تمامی شهرهای این کشور تظاهرات برگزار کنند. در صفحات اجتماعی از این تظاهرات به عنوان انقلاب فقیران نام برده شده است.

   

  برپایه این گزارش تعدادی از احزاب و قدرت های سیاسی حمایت خود را از این تظاهرات اعلام کرده اند.

   

  نیروهای پلیس به همراه نیروهای امنیتی در خیابان های منتهی به میدان التحریر در مرکز قاهره مستقر شده اند و مقامات امنتیی قصد دارند ایستگاه (السادات) مترو قاهره را که به میدان التحریر منتهی می شود ببندند.
  محمود ابراهیم معاون رئیس مرکز مطالعات در مصر در این باره گفت که دولت از انقلاب 25 ژانویه که منجر به استعفای حسنی مبارک رئیس جمهوری اسبق مصر در 11 فوریه 2011 شد، درس مهمی گرفته است.

   

  یاسر العمده هماهنگ کننده کل و سخنگوی جنبش بیچارگان (فقیران) در مصر گفت که این جنبش تنها نماینده گرسنگان نیست بلکه نماینده تمامی مردم مظلوم مصر است.

   

  العمده پیشتر در گفت و گویی با الجزیره اعلام کرده بود که 80 درصد از مردم مصر از این حرکت استقبال می کنند.
  عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر دوشنبه گذشته در دیدار با فرماندهان و مقامات نظامی ارتش و پلیس و سازمان اطلاعات این کشور آنان را به هوشیاری و تیزبینی دعوت کرد.

   

  در همین حال وزارت اوقاف مصر نیز دیروز (پنجشنبه) از اقدامات استثنایی در باره وضعیت مساجد در روز جمعه خبر داد.
  یک مقام مصری در وزارت اوقاف مصر گفت که محمد مختار جمعه وزیر اوقاف بر ضرورت بسته بودن مساجد بعد از برگزاری نماز جمعه تاکید کرده است.

   

  این مقام مصری که خواست نامش برده نشود اظهار داشت، همه مساجد در 27 استان مصر که تعداد آنها بالغ بر 120 هزار مسجد می شود در روز جمعه بعد از برگزاری نماز جمعه بسته می شوند.
  وی گفت که از متولیان مساجد خواسته شده کاملا هوشیار بوده و از هر گونه آشوب و ناآرامی در مساجد جلوگیری کنند.

   

  آماده باش مصر اعتراض وضعیت اقتصادی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها