• لینک کوتاه
 • منبع: تسنیم کد خبر: 407125

  دادگاهی در آمریکا ۴ شهروند ایرانی و ترکیه ای که همگی از یک خانواده هستند را به نقض تحریمهای آمریکا علیه ایران با انجام صدها میلیون دلار مبادله برای دولت و شرکتهای فلزی ایران متهم کرده است.

  به گزارش پارس نیوز،

  دادگاهی در منهتن آمریکا 4 شهروند ایرانی و ترکیه ای به نامهای حبیب الله زارعی، نسترن زارعی دنیز، بورا دنیز و عبدالله اروین اردم را به توطئه برای دور زدن تحریمهای ایران از سال 2014 تا ژانویه 2016 میلادی متهم کرده است.

  این افزاد متهم به انجام صدها میلیون دلار معامله برای دولت و شرکتهای فلزی در ایران هستند. افراد مذکور متهم به کمک به 3 شرکت ایرانی برای واردات و صادرات مقادیر زیادی مس و فولاد و تسهیل انتقال حداقل 100 میلیون دلار از طریق بانکهای آمریکایی هستند.

  دادستان منهتن با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: این متهمان برای مخفی کردن صدها میلیون دلار مبادله مالی توطئه کرده اند که این اقدام آنها به طور خاص قوانین تحریم آمریکا علیه ایران را دور زده است.

  این افراد هنوز بازداشت نشده اند و هنوز معلوم نیست که آیا برای دفاع از خود در برابر این اتهامات وکیل استخدام کرده اند یا نه.

  اوایل امسال رضا ضراب تاجر طلا اهل ترکیه به اتهام مشارکت در پرونده دیگری مربوط به نقض تحریمهای ایران، در آمریکا بازداشت شده است.

  دادستان منهتن افزود: همه این افراد در ترکیه زندگی می کنند و زارعی و زارعی دنیز شهروند ایران نیز هستند.

   

  دادگاه تحریم منهتن دور زدن تحریم
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها