• لینک کوتاه
 • منبع: تسنیم کد خبر: 395360

  رئیس جمهور سوریه گفت که آمریکا تمایلی به ائتلاف با روسیه برای نبرد علیه تروریستها ندارد.

  به گزارش پارس نیوز،

  بشار اسد رئیس جمهور سوریه در گفتگو با آسوشیتد پرس، اعلام کرد که آمریکا تمایلی به ائتلاف به روسیه برای نبرد علیه گروههای تروریستی در سوریه ندارد.

  رئیس جمهور سوریه گفت: ما آمادگی خود برای پایبندی به آتش بس را اعلام کردیم اما آمریکا و گروههای تروریستی و ترکیه و عربستان صریحا اعلام کردند که آنها پایبند نیستند.

  وی افزود: آمریکا برای رسیدن به آتش بس در سوریه صادق نیست و اراده برای تلاش علیه النصره یا داعش را ندارد. آمریکا معتقد است که این گروههای تروریستی برگه ای دست این کشور است تا اهداف خاص خود را محقق کند.

  اسد در ادامه این گفتگو تاکید کرد: حمله آمریکا به مواضع نیروهای سوری طبعا عمدی بود و آنگونه که واشنگتن ادعا می کند، غیر عمدی نبود.

  رئیس جمهور سوریه گفت: همه آنچه مسئولان آمریکای درباره درگیری در سوریه گفتند صحت ندارد و فقط دروغ است.

  اسد گفت: سازمان ملل اعلام کرد که کاروان هلال احمر هدف هیچ حمله هوایی قرار نگرفته است و ما نیز از حمله به این کاروان هیچ نفعی نمی بریم، زیرا اگر ما آن را هدف قرار دهیم در واقع به تروریستها خدمت کرده ایم و این به طور مستقیم به نفع آنها تمام می شود.

  رئیس جمهور سوریه گفت: شاهدان عینی هنگامی که ارتش سوریه یا روسیه مورد اتهام واقع می شود ظاهر می شوند، اما هنگامی که تروریستها مرتکب جنایت یا کشتاری می شوند آنها را نمی  بینیم.

   

  روسیه آمریکا تروریست ها

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها