مارک کِرک، سناتور جمهوریخواه، بار دیگر از باب منندز، سناتور دموکرات، حمایت و مدعی شد دلیل جبهه گرفتن رئیس جمهور آمریکا علیه منندز این است که او با توافق هسته‌ای ایران مخالفت کرده است. 

در این گزارش آمده است: مارک کرک از این موضع خود عقب نشینی نکرده است که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، سرگرم استفاده از اختیارات خود برای ضربه زدن به دشمنان سیاسی‌اش است. 

یک نوار صوتی از سناتور جمهوری خواه مارک کرک از ایلینوی منتشر شده که او در آن، ماه گذشته در سخنانی در شیکاگو از سناتور دموکرات باب منندز دفاع و در عین حال باراک اوباما را به هدف قرار دادن منندز -به سبب موضعش در قبال ایران- متهم کرده است. 

بر اساس این گزارش، کرک گفت: «اجازه دهید مطلبی را درباره باب منندز بگویم. بر این باورم که باب منندز به سبب مخالفت با رئیس جمهور در ارتباط با ایران به ارتکاب جرم متهم شده است.» 

در این نوار می‌توان صدای حاضران را شنید که پس از سخنان کرک او را تشویق می‌کنند. 

کرک این سخنان را در روز سوم ماه آوریل در یک مراسم جمع آوری کمک در شیکاگو با حضور جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد، بیان کرد. این جدید‌ترین لفاظی این سناتور جمهوری خواه محسوب می‌شود که برای انتخاب مجدد در رقابتی سخت با تمی داکورتِ دموکرات مواجه است. 

روز پنجشنبه، مسئولان کمپین کرک به این نوار ضبط شده بی‌اعتنایی و اعلام کردند کرک همچنان موضع خود را حفظ کرده و در گذشته نیز سخنانی مشابه بیان کرده است. 

منندز سال گذشته به رشوه خواری و دریافت حدود یک میلیون دلار به عنوان کمک انتخاباتی و هزینه سفری لوکس از یک چشم پزشک در فلوریدا متهم شد که در ازای آن، این پزشک خواستار اقدام منندز در فراهم کردن کمک دولتی برای خود شده بود. 

پولیتیکو در ادامه نوشت: کرک چندین بار از منندز دفاع و همچنین بار‌ها چنین اتهاماتی را علیه رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. 

کرک در یک برنامه رادیویی درباره منندز گفت: «ممکن است علیه او به سبب مخالفت با توافق ایران اعلام جرم شود.»