• لینک کوتاه
 • منبع: تسنیم کد خبر: 365080

  یکی از فرماندهان نظامی عراقی اعلام کرد، نیروهای ارتش و عشایر موفق شده‌اند مناطق جدیدی در استان الانبار را از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد کنند.

  startNewsMessages1

  «ابراهیم دبعون» فرمانده الجزیره (یکی از تشکیلات ارتش عراق) در الانبار به خبرگزاری «آناتولی» اعلام کرد، گردان هفتم ارتش و جنگجویان قبیله‌ای توانسته‌اند منطقه «جبه» و روستای مجاور آن «العدوسیه» واقع در «جزیره البغدادی» در شمال ناحیه البغدادی (90 کیلومتری غرب الرمادی) را آزاد کنند.

  دبعون افزود: این عملیات آزادسازی با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف جهانی و نیروی هوایی عراق انجام شد.

  وی تصریح کرد، نیروهای عراقی پرچم عراق را بالای این منطقه و روستا برافراشته‌اند.

  فرمانده الجزیره در الانبار تصریح کرد، در جریان درگیری‌های آزادسازی که در آن از انواع سلاح‌های سنگین و متوسط استفاده شد، 13 تن ازعناصر داعش کشته و یک خودروی بمب‌گذاری شده این گروه تروریستی و نیز انبار سلاح آن در جبه و العدوسیه منهدم شدند.

  طبق اعلام این فرمانده نظامی، جبه و العدوسیه برای داعش از اهمیت خاصی برخوردا است؛ چرا که این مناطق نقطه عبور رودخانه الفرات را تشکیل می‌دهند و این گروه تروریستی از این مناطق برای گلوله‌باران منطقه البغدادی و نیروهای امنیتی مستقر در آن استفاده می‌دهد.

  از سوی دیگر، سرهنگ «فاروق الجغیفی» مدیر شهرستان «حدیثه» در استان الانبار اعلام کرد، نیروهای عراقی و نیروهای عشایر توانسته‌اند دو تن از انتحاری‌های داعش را که تلاش می‌کردند به ناحیه «بروانه» در حدیثه (160 کیلومتری غرب الرمادی) نفوذ کنند، به قتل برسانند.

   

  پیشروی الانبار داعش نیروهای عراقی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها