• لینک کوتاه
 • کد خبر: 334041

  وزیر امور خارجه عربستان گفت که ریاض با شماری از هم‌پیمانان خود در حاشیه خلیج فارس درباره اتخاذ تدابیر شدیدتر علیه ایران گفت وگو کرده است.

  به گزارش پارس به نقل از العالم، "عادل الجبیر" این سخنان را در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست فوق العاده وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ریاض برای بحث درباره تنش میان عربستان و ایران بیان کرد.

  وزیر خارجه عربستان که کشورش هفته گذشته روابط دیپلماتیک و تجاری خود با تهران را قطع کرده، مدعی شد: در صورت استمرار سیاست های فعلی ایران، ما به تدابیر اضافی می اندیشیم.    

  بحران میان عربستان و ایران پس از اعدام آیت الله نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان در روز دوم ژانویه 2016 آغاز شد که موجی از خشم مردم منطقه و جهان را در پی داشت و ایران نیز این اقدام را به شدت محکوم کرد. 

  ایران، آل سعود را مسئول بحران دیپلماتیک میان دو کشور دانسته و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه ای خطاب به "بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل متحد به چالش آفرینی عربستان علیه ایران و صبر تهران در مقابل این اقدام های خصمانه اشاره نموده است.

  وی در این نامه نوشت که عربستان باید یکی از دو راه حمایت از تروریسم و طایفه گری یا حسن همجواری و ثبات منطقه را برگزیند.

  شیخ نمر که متولد سال ۱۹۵۹ میلادی، در شهر «العوامیه» در شرق عربستان بود، هفته گذشته به خاطر اتهامات واهی و ساختگی از سوی آل سعود اعدام شد.

   

   

  امور خارجه ایران حاشیه خلیج فارس عربستان وزیر خارجه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها