• لینک کوتاه
 • کد خبر: 334016

  یک وبگاه کرد زبان از مخالفت مقام‌های ارشد ترکیه با حضور برخی نیروهای کرد در غرب رودخانه فرات و در مرز با سوریه خبر داد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، ترکیه اخیرا مخالفت خود را در زمینه حضور نیروهای کرد سوری در غرب رودخانه فرات به واشنگتن ابراز کرده است.

  به نوشته وبگاه «روداو» مقام‌های ترکیه از جمله «احمد داوود اغلو» نخست وزیر و ارتشبد «هلوسی اکار» رییس ستاد مشترک اخیرا در دیدار با «جوزف دانفورد» رییس ستاد مشترک آمریکا  یادآوری نموده‌اند که مخالف حضور گروهی به نام «یگان‌های مدافع خلق» یا (YPG) و عبور آن‌ها از غرب رودخانه فرات برای نبرد علیه داعش هستند.

  به گفته مقامات ترکیه، گشایش «مسیر کردی» خط قرمز ترکیه درباره سوریه است. مسیر 68 مایلی اعزاز-جرابلس در مرز سوریه با ترکیه و بین دو منطقه کردنشین قرار دارد. ترکیه از حضور یگان‌های مدافع خلق در مرز با سوریه بیم دارد و به همین دلایل با آن مخالفت می‌کند.

  به نوشته روداو، مقام‌های ترکیه‌ای با تاکید به دانفورد گفته‌اند: «ترکیه حامی حفظ تمامیت ارضی سوریه است. ما بر روی این موضوع حساس هستیم.»

  یگان‌های مدافع خلق کرد در ماه اکتبر به گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه، که گروهی متشکل از اعراب، آشوری‌ها و ترکمن‌هاست، پیوست. با این حال آنکارا می‌گوید 85%‌ اعضای این گروه در واقع همان اعضای یگان‌های مدافع خلق هستند. 

   

  ترکیه سوریه واشنگتن حضور مرز
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها