• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324651

  هواداران حزب مخالف صدراعظم آلمان در اعتراض به سیاست‌های درهای باز درباره مهاجران از وی خواستند تا از سمت خود کناره‌گیری کند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، «فراوکه پتری» رهبر حزب (AFD) که با سیاست‌های مهاجرت در این کشور مخالف است، روز گذشته از «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور خواست تا از سمت خود کناره‌گیری کند.

  بنابر گزارش خبرگزاری «رویترز»، در جریان تجمعی از حدود 600 تن از هواداران این حزب شعارهای «مرکل استعفا بده» و « تو می‌توانی این کار را انجام بدهی» سر دادند.

  پتری گفت که حزب وی از بخت بالایی برای ورود به 3 مجلس ایالتی در انتخابات سال آینده و انتخابات سراسری در سال 2017 برخوردار است.

  وی مرکل را به دلیل سیاست درهای باز و امکان ورود تا یک میلیون تن در قالب مهاجر به این کشور به تصمیم‌گیری در روندی غیر دموکراتیک متهم کرده است.

  مرکل امروز در نشست سران اروپایی که نخست‌وزیر ترکیه هم در آن حضور خواهد داشت، شرکت می‌کند و این در حالی است که هم‌حزبی‌های وی هم به شدت مرکل را به دلیل سیاست‌های مهاجران تحت فشار گذاشته‌اند.

  انتقادها در شرایطی از مرکل افزایش داشته است که نظرسنجی‌ها حاکی از این است که حدود نیمی از مردم آلمان از ادامه صدراعظمی مرکل حمایت نمی‌کنند.

   

  آلمان آنگلا مرکل انتخابات ترکیه مهاجرت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها