• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324302

  به دنبال از دست رفتن منابع مالی فروش نفت سرقتی، داعش برای حل بحران مالی شدید خود به جای مجازات مخالفان خود، شیوه دریافت جریمه سنگین مالی را درپیش گرفته است.

  به گزارش پارس به نقل از العالم، یک منبع محلی در استان صلاح الدین در شمال عراق به شبکه سومریه نیوز گفت: گروه تروریستی داعش در منطقه الشرقاط در شمال صلاح الدین، به تازگی به جای مجازات سبک نقض کنندگان دستوراتش، به شیوه دریافت جریمه های سنگین روی آورده است و در بیشتر موارد این جریمه ها را با دلار دریافت می کند.

  وی افزود که مجازات های سبک از هفت بخش تشکیل می شود که بارزترین آن پایبند نبودن به گذاشتن ریش یا پوشیدن لباس های با تزیینات و نیز مجازات هایی برای زنان در زمینه پوشش کلی است.

  منبع یاد شده خاطرنشان کرد، داعش بجای هر ضربه شلاق، مجازات 15 دلار را تعیین کرده است و روی آوردن این گروه به دریافت جریمه های مالی به جای مجازات مخالفانش، با هدف حل بحران مالی شدیدی است که این گروه به دنبال از دست دادن منابع مالی خود در فروش نفت سرقت شده از میدان های نفتی "علاس" و "العجیل" عراق با آن روبرو شده است.

  داعش از طریق فروش نفت سرقت شده از میدان های نفتی علاس و العجیل درمنطقه شرقاط، حقوق سرکردگان و عناصر خود را در الشرقاط و مناطق اطراف آن تامین می کرد.

  منطقه الشرقاط از جمله آخرین مواضع داعش در استان صلاح الدین عراق است و این گروه در گذشته ده ها نفر از اهالی این منطقه را به علت مخالفت با دستورات افراطی این گروه به قتل رسانده است.

  پوشش دلار سرقت منابع مالی نفت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها